Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наполягає на тому, що НАК "Нафтогазу України" необхідно залишити тільки функції трейдингу (покупки/продажу газу), тоді як "Укртрансгаз" повинен залишитися під контролем Міненерго, а "Укргазвидобування" – увійти до складу створюваного держхолдингу.
Таку позицію щодо реформи НАКу Міненерго виклало у листі Світовому банку (СБ), повідомив директор департаменту планування та європейської інтеграції Михайло Бно-Айріян.
"Ключова пропозиція міністерства: "Нафтогаз" повинен займатися тільки трейдингової діяльністю ... Інші активи НАК, такі як "Укргазвидобування", повинні відійти новому держхолдингу, який буде створений МЕРТ ... Вважаємо, що природні монополії з транспортування енергоресурсів ("Укртрансгаз", "Укртранснафта", 100%-вим акціонером яких є НАК, а також "Укренерго") повинні залишитися під управлінням Міненерговугілля", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Міненерговугілля готове забезпечити перетворення "Укртрансгазу", "Укртранснафти", а також "Укренерго" в незалежних гравців, зазначив він. При цьому в міністерстві не виключають подальшу приватизацію частини видобувних активів.
Шановні друзі!На цьому тижні ми направили листа на Світовий Банк та представили свою концепцію реструктуризації НАК "Н...
Posted by Mykhailo Bno-Airiian on 3 декабря 2015 г.
Тим часом в "Нафтогазі" повідомили, що держхолдинг виявився єдиним претендентом на постачальника "останньої надії".
Конкурсна комісія при Кабміні визначила НАК переможцем конкурсу, оскільки тільки він подав конкурсну пропозицію. Останнє слово тепер залишається за Кабінетом міністрів, який повинен своїм рішенням затвердити кандидатуру постачальника "останньої надії" терміном на три роки.
Також стало відомо, що Міненерговугілля затвердило ринкову вартість акцій "Нафтогазу" у розмірі 160,45 млрд грн. Про це йдеться в наказі міністерства від 27 листопада. Згідно з документом, оцінку вартості акцій Наку провела "Північно-Східна консалтингова група".
Кабінет міністрів у листопаді затвердив план реформування корпоративного управління НАК "Нафтогазу України", проти якого в Міненерго висловлювали ряд негативних зауважень. Імплементація затвердженого Кабміном плану є умовою отримання Україною двох великих кредитів ЄБРР. За словами глави компанії Андрія Коболєва, реорганізація "Нафтогазу" повинна завершитися до квітня 2017 року. Він також зазначив, що план реформування "Нафтогазу" вже направлений в Кабінет міністрів і "частково затверджений".