Мінекономіки та Кабмін запланували вдвічі скоротити кількість індустріальних парків в Україні

Поділитися
Мінекономіки та Кабмін запланували вдвічі скоротити кількість індустріальних парків в Україні © unsplash/dev
Половина ІП в Україні існують на папері.

Індустріальних парків (ІП), які активно реєструвались в період з 2013 до 2019 року, найближчим часом поменшає. Головна причина – їх бездіяльність та невідповідність певним критеріям. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, передає "Інтерфакс-Україна".

"В Україні зараз у реєстрі перебувають 65 індустріальних парків, з них половина були зареєстровані ще в період з 2013 до 2018-19 року, але вони не працюють. Ці парки, найімовірніше, найближчим часом будуть із реєстру виключені, як такі, що не працюють", - сказав він.

Мета такого рішення - не розпорошувати державну підтримку, а надати її тим, хто реально працює.

За його словами, індустріальні парки, які відповідають вимогам закону, зокрема ті, що мають керуючу компанію та надають звіти, розділять на конкурсній основі державну підтримку в розмірі 1 млрд грн, заплановану в державному бюджеті на 2024 рік.

Критерії надання державної підтримки індустріальним паркам, а також порядок її надання підтримки розроблять Міністерство економіки та Кабмін.

"Можливо, це буде такий механізм як при ДФРР (Держфонд регіонального розвитку), коли буде співфінансування, можливо, одним із критеріїв могла б бути, скажімо, готовність місцевої влади до співфінансування в цьому проєкті. Можливо, ще якісь критерії будуть визначені, але це питання, яке опрацьовуватиме Міністерство економіки", - додав Кисилевський.

За його словами, державна підтримка, скоріш за все, буде витрачена на інфраструктуру ІП.

"Ця державна підтримка, найімовірніше, буде використана на промислову інфраструктуру, тобто на мережі. А ось яким чином це розподілиться - буде визначено постановою Кабінету Міністрів у відповідному порядку", - підсумував Кисилевський.

Як писало ZN.UA, інвестори, які працюють в Україні, стикаються з низкою серйозних перешкод. З одного боку, Україна пропонує їм спеціальні стимулюючі інструменти, а з іншого — список того, що потрібно зробити, в рази довший за перелік того, що вже зроблено. Детально читайте в матеріалі "Інвестиції в Україну: огляд наявних інструментів і майбутніх завдань". 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі