Мінекономіки радикально розійшлося з Мінагрополітики в питанні, як зруйнована енергетика вплине на ціни

Поділитися
Ускладнюється логістика та система зберігання товарів, скорочується тривалість робочого часу та посилюються інші негативні економічні фактори.

Головним шоковим викликом для економіки у жовтні-листопаді була руйнація енергетичної інфраструктури, що призвела до суттєвого росут цін і не тільки. Про це  повідомляє Мінекономіки.

Загалом споживчі ціни в України в листопаді 2022 року зросли на 26,5% в порівнянні з листопадом минулого року.

Наслідки руйнації енергетичної інфраструктури з погляду цінової динаміки збільшують вартість витрат на виробництво товарів та послуг через необхідність швидкої заміни централізованих джерел постачання енергії на локальні (переважно генератори).  Ускладнюється логістика та система зберігання товарів, що швидко псуються.

Торкнулася ця тенденція і продуктів харчування. 

"Ускладнення зберігання продуктів харчування та руйнація об’єктів АПК у сфері тваринництва суттєво позначилися на прискореному зростанні цін за групою продуктів харчування, що подорожчали на 4,2% у жовтні та на 0,5% у листопаді", – повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Крім того, відсутність світла призвела до скорочення тривалості робочого часу та інших негативних економічних факторів.

Водночас, несподіваний вплив, що стримував інфляцію, мала фіксація обмінного курсу гривні та зовнішні чинники: відносна стабільність цін на продовольство на світових ринках, помірний тиск з боку цін на ринку палива, йдеться в повідомленні.

В міністерстві заявили, що показник споживчої інфляції 0,7% за листопад виявився несподівано низьким, з огляду на попередні прогнози та руйнівну дію чинників війни, які у листопаді значно посилились.

З огляду на це у Мінекономіки сподіваються, що чинник зміни вектора агресії Росії в бік енергетичної інфраструктури не матиме визначального впливу на динаміку цін споживчого ринку, а шокова дельта витрат, що склалася, буде не настільки тривалою і не настільки загрозливою для подальших інфляційних процесів та економічного розвитку.

"Вважаємо, що за підсумком року споживча інфляція, як ми і прогнозували, не перевищить 30%", – заявила Свириденко.

Нагадаємо, інфляція на споживчому ринку в листопаді порівняно із жовтнем 2022 року становила 0,7%, з початку року – 25,7%. 

Нагадаємо також, що в Мінагополітики вважають, що частка електроенергії в залежності від типу продукції впливає на ціну від 3% до 5%. А може і ніяк не вплинути, якщо ситуація залишатиметься в тих межах, в яких вона існує на сьогодні. 

Принаймні для базового продуктового кошику відключення електроенергії фізичних загроз не спричиняє, переконані в Мінагополітики..

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі