Мінекономіки оцінило падіння ВВП України в січні в 2,1%

Поділитися
Мінекономіки оцінило падіння ВВП України в січні в 2,1% © Андрій Товстиженко, DT.UA
У МЕРТ вже не чекають зростання економіки за підсумками першого півріччя.

Новий рік знову тестує економіку України на стійкість
Новий рік знову тестує економіку України на стійкість

Падіння економіки України (ВВП, внутрішнього валового продукту) за підсумками січня 2016 року склало 2,1%, підрахували в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

За даними МЕРТ, торговельні та транзитні обмеження Росії найбільше в січні вдарили по виробничій сфері. Так, зведений індекс виробництва товарів і послуг (СІП) знизився на 2,8% порівняно з січнем 2015 року.

"Як результат, після двох кварталів зростання ВВП, початок 2015 року демонструє, що рецесійні процеси знову поновилися", – йдеться у звіті МЕРТ в п'ятницю, 4 березня.

В результаті міністерство погіршило очікування щодо динаміки ВВП України в першому півріччі 2016 року з 1% "плюс-мінус" 0,5 процентних пункту (п. п.) до 0% за можливе відхилення до 0,5% зростання або 0,5% падіння.

Раніше DT.UA писало про те, що на думку експертів, зовнішньоекономічні фактори для України у 2016-му залишаться негативними.

DT.UA опитало економістів, запропонувавши їм сформулювати основні очікування щодо економічного майбутнього України у 2016-м. Оптимізму в цих прогнозах мало, і в кожному з них звучить заклик до конструктиву, осмислених дій і системного підходу. Більше читатйте в статті Юлії Самаевой "Рік бабака".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі