Мінекономіки хоче за рік скоротити чисельність держпідприємств у 175 разів

Поділитися
Мінекономіки хоче за рік скоротити чисельність держпідприємств у 175 разів  © LB.ua
У підпорядкуванні Кабміну мають залишитися 30 держкомпаній.

Міністерство економіки хоче за наступний рік, тобто до 2023 року, завершити тріаж (сортування) держкомпаній та залишити у власності держави 150-200 підприємств з 3,5 тис. Про це заявив заступник міністра економіки Денис Кудін під час форуму "Стійкості України перед кризами: погляд у майбутнє", повідомив Інтерфакс-Україна.

"До кінця 2022 року ми маємо почистити цей перелік держпідприємств. Констатувати смерть тих, які вже "померли", нарешті закінчити тріаж та чітко визначити 150-200 підприємств, які мають залишитися у держвласності", – зазначив він.

Також, за його словами, міністерство повинно виконати доручення прем'єра та визначити 30 найбільших підприємств, що повинні підпорядковуватися Кабміну. Окрім того, до сотні підприємств, які можуть залишитися в управлінні міністерств.

"Усі інші підприємства мають бути передані або на приватизацію, або на банкрутство, або на ліквідацію", – додав Кудін.

Нагадаємо, що багато держпідприємств нарощують збитки та борги. Найбільші державні вугільні підприємства, які підпорядковуються Міненерго, отримали за підсумками півріччя 2021 року понад 576 млн грн збитків. 

Проведення тріажу держкомпаній (сортування) було анонсувало у 2017 році. У Мінекономіки заявляли, що держава планує з 3444 компаній та об'єктів зберегти у своїй власності лише 15 особливо важливих підприємств та 363 об'єкти, які забезпечують виконання державою своїх функцій.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі