Мінекономіки буде моніторити ціни на продовольство

Поділитися
Мінекономіки буде моніторити ціни на продовольство © mjayit.blogspot.com
У Мінекономіки підкреслили наявність об'єктивних чинників зростання цін на продукти через зростання цін на сировину в усьому світі.

Мінекономіки України буде відстежувати ціни на продовольчі товари. Уряд вже провів низку консультацій з асоціаціями виробників і роздрібних мереж, що працюють на цих ринках, повідомляє Урядовий портал.

Моніторинг цін на соціально значущі продукти був здійснений за дорученням президента і прем'єр-міністра України з метою недопущення значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів, що мають соціальну значущість. Також Мінекономіки ввело декларування цін.

Сторони запевнили уряд у повній забезпеченості внутрішнього ринку основними видами продовольства внутрішнього виробництва та готовності стабільно забезпечувати внутрішній ринок продовольством в необхідних обсягах.

Водночас, у Мінекономіки підкреслили наявність об’єктивних факторів зростання цін на продукти через ріст цін на сировину у всьому світі. Зокрема йдеться про зростання ціна на пшеницю на 60%, а на соняшник – на 120%. "Цей факт росту цін у світі, з іншого боку, можна розглядати як позитивний для українських виробників, чия продукція експортується за світовими цінами", - пише портал.

У свою чергу, учасники ринку запевнили, що вони вживатимуть усіх необхідних заходів, спрямованих на стабілізацію цін продовольчих товарів соціального сегменту. "Мінекономіки констатує зростання світового попиту на продукцію українського виробництва і, як результат, - ціновий тиск. Для збереження цінової стабільності на соціально значущі товари Міністерство здійснює моніторинг цін на продукти та веде постійний діалог з ретейлерами та виробниками", - зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

В уряді зазначили, що постановою Кабміну № 341 від 22.04.2020 встановлено наступний перелік продовольчих товарів, що мають соціальну значущість: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5 % (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5 %.

Згідно з даними Держстату, в Україні триває сезонне подорожчання овочів. За даними відомства, з початку року буряк подорожчав на 40,3% до 7,6 гривень за кілограм, морква - на 23,2% до 7,4 гривень за кілограм, цибуля - на 22,7% до 6,3 гривень за кілограм, капуста - на 20,4% до 5,7 гривень за кілограм, картопля на 16,9% до 11,9 гривень за кілограм. Яйця подорожчали на 17,4% до 32,3 гривень за десяток, соняшникова олія - 13,0% до 47,6 гривень за літр, цукор - на 10,7% до 23,1 гривень за кілограм.

Тим часом, за перші два місяці 2021 року виробництво яєць в Україні зменшилося на 16,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Те ж саме стосується і молока - за січень-лютий місяць виробництво молока в Україні скоротилося на 4,8% в порівнянні з січнем-лютим 2020 року, до 1,06 мільйона тонн.

Відзначимо, що згідно з дослідженням, проведеним восени 2020 року, стало відомо, що 65,3% громадян України готові перейти на продукти рослинного походження.

Раніше ZN.UA писало, що в Україні більше чверті населення - пенсіонери. Більшість з них живуть в складних матеріальних умовах. Але це далеко не однорідна частина населення за розмірами і категоріям одержуваних пенсій, соціально-демографічних груп, величиною і структурою витрат. Детальніше про це в матеріалі Андрія Ревенка "Вижити на 3500 гривень" .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі