Рішення так званої кримської влади про "націоналізацію" українських державних об'єктів у Криму - незаконне. Про це під час прес-конференції у кризовому Українському медіа-центрі заявив міністр юстиції Павло Петренко.
"Постанови кримського парламенту про націоналізацію ряду державних об'єктів фактично є крадіжкою, що здійснюється тими людьми, які знаходяться у псевдокримській владі", - зазначив міністр юстиції.
За його словами, у разі визнання російською стороною постанови про націоналізацію об'єктів, Україна вважатиме це співучастю у злочині.
"Якщо цю постанову буде визнано російською стороною, ми будемо розцінювати це як фактично співучасть у злочині і будемо застосовувати відповідні судові інструменти для відшкодування збитків саме з російської сторони", - повідомив Петренко.
Міністр юстиції зазначив, що це рішення кримського парламенту не має ніякої юридичної сили. "Постанову буде оскаржено в судах загальної юрисдикції та в Конституційному Суді. Хочу підкреслити, що дії кримської влади підпадають під низку статей Кримінального кодексу", - підкреслив голова Мін'юсту.
ТАКОЖ: Парламент Криму присвоїв "Укртрансгаз", "Чорноморнафтогаз" і всі "вишки Бойка"
За словами Петренка, події у Криму, зокрема, проведення так званого референдуму, мають серйозні геополітичні наслідки. Він нагадав про відмову України від ядерної зброї і про надані Україні гарантії.
"Якщо буде порушено права України на її територіальну цілісність, це буде сигналом для інших країн, які перебувають у переговорах щодо свого без'ядерного статусу. Це означає, що світова спільнота не в змозі забезпечити дієвий механізм захисту прав цих країн. Тому ми сподіваємося, що ще не вичерпано всі дипломатичні важелі впливу на країну агресора", - зазначив міністр юстиції. !zn
Читайте також:
Росія висунула Україні умови: федералізація і відокремлення Криму
Крим залишить гривню в обігу до 2016 року. Рубль - нова офіційна грошова одиниця