"Ми запропонували пакет антикризових заходів. Головна пропозиція – розглянути можливість розширення фінансування програм і напрямків у розмірі 20 млрд грн, зокрема на стимулювання напрямків транспортної інфраструктури, програми фінансової підтримки, секторальні програми виробництва, розвиток оборонно-промислового комплексу", – написав міністр.
Міністерство створює координаційний центр з питань промисловості за участю галузевих об'єднань, окремих великих підприємств та аналітичних центрів. Він повинен напрацювати можливі програми підтримки галузі, зазначив міністр.
"У промисловості ми входимо у фазу зростання циклу. Вже в січні з'явилися ознаки відновлення металургії", – зазначив Милованов.
Серед головних викликів для промисловості він назвав застаріле обладнання, переорієнтацію ринків збуту та впровадження податку на вуглецеві викиди в ЄС.
"Але подальше нарощування експорту в ЄС – під загрозою, оскільки через введення ЄС протекціоністського інструменту carbon border tax вітчизняні виробники отримають збитки і втратять конкурентоспроможність", – додав Тимофій Милованов.
У цілому Милованов заявив про необхідність близько 50 мільярдів доларів інвестицій для оновлення основних засобів і створення робочих місць.
Раніше DT.UA писало про антикризову стратегію в Україні. Детальніше про те, як стимулювати промисловість в Україні читайте у статті Володимира Новицького "Основа антикризової стратегії в Україні - неоіндустріалізація".