Мігранти щорічно перераховують в Україну до восьми мільярдів доларів
14 сiчня, 2011, 12:28
Поділитися
В Україну щорічно надходить 5-8 мільярдів доларів грошових переказів від мігрантів, які офіційно працюють за межами країни. Про це сьогодні на прес-конференції повідомили голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі і національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця.В Україну щорічно надходить 5-8 мільярдів доларів грошових переказів від мігрантів, які офіційно працюють за межами країни. Про це сьогодні на прес-конференції повідомили голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі і національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця.«У минулому році Україна отримала близько 5 мільярдів доларів, які направили трудові мігранти до себе додому», - сказав профазі.
У свою чергу, Костриця додав, що у докризові роки сума коштів, які українські працівники переказували своїм родинам в Україні, складала близько 8 мільярдів доларів.
За словами Профазі, грошові перекази трудових мігрантів посідають в загальному фінансовому потоці друге місце. «За оцінками, у 2009 році мігранти переказали до країн свого походження близько 414 мільярдів доларів, і ця сума за останні 10 років подвоїлася», - зазначив він.
Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні підкреслив, що міграція може бути дуже корисною як для країни, з якої походять мігранти, так і для країни, яка приймає їх для працевлаштування, але тільки за умови ефективного управління міграційними процесами.
«Зростання грошових переказів є одним із проявів цього позитивного зв'язку між міграцією та розвитком країни, оскільки, за оцінками Світового банку, зростання грошових переказів на 10% призводить до зниження на 3,5% кількості населення, що живе за межею бідності», - зазначив Профазі.
Костриця додав, що світова економічна криза призвела до зниження доходів мігрантів, а в результаті - і до зниження обсягу грошових переказів. «І Всесвітній банк, і МВФ, і Міжнародна організація з міграції, і Міжнародна організація праці, і ОБСЄ розглядають ці надходження, дійсно, як одне з найважливіших джерел фінансування національних економік країн, з яких родом мігранти», - зазначив національний координатор Міжнародної організації праці в Україні.
Нагадаємо, Генеральна Асамблея ООН за рекомендацією Економічної і Соціальної ради оголосила 18 грудня Міжнародним днем мігранта. У цей день у 1990 році була прийнята Міжнародна конвенція про захист прав усіх трудівників-мігрантів і членів їхніх сімей.