Через коронавірус ціни на мідь і залізну руду падають. Оскільки у гравців ринку є побоювання, що поширення нового типу коронавіруса вплине на економічне зростання.
Згідно з котируванням, ціна міді наближається до найбільш тривалого зниженню з 2014 року. Мідь дешевшає дев'ятий день поспіль. До 6:57 за київським часом вона опустилася на 1,5%, до 5834,5 доларів за тонну.
Ф'ючерси на залізну руду подешевшали на сінгапурських торгах у понеділок на 6,4%, до 85 доларів за тонну. Як пише агентство Bloomberg, вони можуть впасти до 80 доларів за тонну, оскільки надлишок пропозиції прогнозувався ще до початку епідемії в Китаї.
До того ж Китай є найбільшим у світі споживачем сировини, включаючи метали.
До початку вихідних з нагоди святкування Нового року за Місячним календарем аналітики попереджали, що поширення вірусу може вплинути на поїздки та будівництво.
Ціни на продукцію АПК також знижуються на побоюваннях через поширення коронавіруса. Березневі ф'ючерси на сою-боби подешевшали на 0,8%, до 8,94 долара за бушель. Ф'ючерси на пшеницю з поставкою в березні втратили в ціні 1,8%, знизившись до 5,63 долара за бушель. Березневі ф'ючерси на кукурудзу подешевшали на 1,1%, до 3,83 долара за бушель.
Епідемія, викликана коронавірусом, її вплив на попит і порушення транспортного сполучення стали ударом для ринку сільгосппродукції. Трейдери розраховували на збільшення закупівель сільгосппродукції з США в Китаї після підписання угоди щодо "першої фази" торгової угоди.
"Захворювання швидко поширюється в Китаї. Це дуже погано з точки зору економічного зростання не тільки для Китаю, але і для всієї Азії", - вважає аналітик цієї посади Bang Securities Кунал Шах, якого цитує агентство Bloomberg.
Раніше повідомлялося, що через коронавіруса SARS у 2003 році світова економіка втратила близько 40 млрд дол. Економічні наслідки спалаху нового коронавіруса, за оцінками аналітиків і реакції ринків, можуть бути набагато істотнішими.