МЕРТ пропонує скоротити виплати дивідендів держпідприємствами у бюджет — Наші гроші

Поділитися
МЕРТ пропонує скоротити виплати дивідендів держпідприємствами у бюджет — Наші гроші
Міністерство хоче знизити відрахування на 25%.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує уряду зменшити відрахування дивідендів держпідприємствами на третину - до 50% від прибутку, замість нинішнього рівня в 75%. Про це пишуть Наші гроші з посиланням на копію документа, який міністерство внесло на розгляд урядового комітету, запланованого на 11 квітня.

З протоколу узгодження позицій відомо, що 12 підприємств звернулися до уряду з проханням знизити частку прибутку, що виплачується за підсумками року на користь держави. До цього вона становила 75%, а бюджет на 2019 рік був прийнятий з розрахунками 90% виплат дивідендів. В бюджеті заплановані надходження від держпідприємств у сумі 44,5 млрд грн.

У відповідь на ці звернення МЕРТ пропонує зменшити відрахування з 75% до 50% від прибутку. А трьом підприємствам - Укргідроенерго, Ощадбанку та Укрзалізниці - пропонують знизити відрахування до 30%.

Міненерговугілля запропонувало зменшити до 30% сплату дивідендів для Укргідроенерго, щоб запобігти значне зростання тарифів на електрику. Ощадбанк вказав, що максимальний рівень ставки для виплати дивідендів 30% обумовлений кредитним та угодами на $1,5 млрд, які банк уклав з міжнародними фінустановами. УЗ запропонувала знизити їй відрахування для фінансування капітальних інвестицій.

Зменшення відрахувань з прибутку для інших держпідприємств ініціатори пояснили тим, що встановлення базового нормативу на рівні 90% призведе до погіршення фінансового стану підприємств, до висновку оборотних коштів і необхідності залучати дорогі кредити. Також ця ситуація може бути стимулом для керівників завищувати собівартість і витрати для приховання справжніх доходів.

Пропозиції про зменшення відрахувань розкритикував Мінфін, за розрахунками якого це призведе до недоотримання держбюджетом 13,6 млрд грн.

Також Мінфін послався на норми Господарського кодексу, якими держорганам забороняється встановлювати привілейовані умови для окремих підприємств. Це ж зауваження підтримав і Мін'юст, який вказав що ст. 6 Господарського кодексу встановлює рівний захист державою усіх суб'єктів господарювання. Але розробники проекту постанови уряду зауваження Мінфіну та Мін'юсту не врахували.

Проект постанови також передбачає, що з керівниками підприємств, які до 1 липня не перерахують державі дивіденди, будуть розірвані контракти.

Повідомлялося, що НАК "Нафтогаз України" вніс в проект порядку денного зборів акціонерів "Укрнафти" пропозицію не виплачувати дивіденди за 2018 рік оскільки у останньої є податковий борг.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі