Merrill Lynch прогнозує зростання видобутку нафти в Росії упродовж трьох років - Ъ

Поділитися
Merrill Lynch прогнозує зростання видобутку нафти в Росії упродовж трьох років - Ъ Низькі ціни на нафту збільшують податкове навантаження © Neftegaz
Зате в 2019 році почнеться швидке падіння через виснаження старих родовищ.

Експерти діляться своїми міркуваннями з приводу стану сировинних ринків. Як оцінюють аналітики американського фінансового конгломерату Merrill Lynch, видобуток нафти в Росії, незважаючи на західні санкції і падіння цін, у 2016 році зросте приблизно на 1,5% і буде залишатися стабільним до 2019 року, пише газета "Коммерсант".

В останньому звіті експерти Merrill Lynch не виключають можливого зростання цін на нафту в 2016 році. Про це повідомляє Twitter компанії.

Через ослаблення рубля і гнучкі ставки оподаткування беззбитковість для великих російських учасників ринку забезпечується при ціні нафти в середньому близько 30 доларів за барель Brent (у тому числі не менше 20 доларів за барель для "Башнефть" і "Роснафти"), тоді як для зарубіжних мейджорів BP, Total і Eni - за ціни нафти вище 60 доларів за барель.

Операційні витрати на видобуток нафти у компаній РФ також одні з кращих у світі від -3,5 долара за барель у "Роснафти" до 4,5 у "Лукойлу".

Майже всі великі нові видобувні проекти також значні суми поточних цінових умовах. В середньому за ним беззбитковість досягається за ціни 47 доларів за барель, підрахували експерти.

Поточний офіційний прогноз Міненерго РФ щодо видобутку на 2015 і 2016 рік становить 533 млн тонн, нагадує видання.

Тим не менш вже до 2019 року в Merrill Lynch прогнозують досить швидке падіння видобутку нафти в Росії, так як до цього часу нафтовики через західні санкції не зможуть компенсувати спад видобутку на старих родовищах шельфу і нафтою, вибуток якої є складним.

До 2022 році видобуток може знизитися до 500 млн тонн через виснаження старих родовищ. Компенсувати це могла б розробка важковидобувних запасів і шельфу, на що до санкцій сподівалися російські нафтовики і уряд.

Проте головним ризиком в Merrill Lynch вважають навіть не санкції, а високу ймовірність того, що уряд РФ через дефіцит бюджету піде на нові податкові вилучення з галузі.

Читайте також: Moody's прогнозує тривалу рецесію в Росії через нафту і санкції

Частково цей ризик вже матеріалізувався: в наступному році нафтовики додатково віддадуть бюджету 200 млрд руб. Це рішення Мінфін РФ представляв як винятковий і тимчасовий, але компанії побоюються, що воно стане постійним.

9 листопада "Роснефть" і "Газпром" оголосили, що введення нових родовищ відкладається через ціни на нафту. У компаній не вистачає операційних коштів для інвестицій у розробку.

Експерти Goldman Sachs Group Inc вважають, що надлишок пропозиції нафти на світовому ринку буде підтримувати низькі ціни протягом наступних 15 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі