Британській владі необхідно посилити трудове законодавство з тим, щоб зупинити хвилю страйків, ініційовану профспілками. З таким закликом виступив 4 жовтня мер Лондона Борис Джонсон.
На його думку, профспілки за підтримки опозиційної Лейбористської партії відкидають Великобританію на 20 років назад, влаштовуючи страйки «хвиля за хвилею», які послабляють економіку країни.
Джонсон вважає, що владі необхідно урізати повноваження профспілкових лідерів.
Зокрема, на думку мера британської столиці, необхідно зобов'язати профспілки оголошувати страйки тільки в тому випадку, якщо такий крок підтримає більшість членів об'єднання. На даний час страйк може бути оголошений, якщо за нього виступить більшість профспілкових членів. При цьому думка тих, хто не брав участі в голосуванні, не враховується.
За словами Бориса Джонсона, свою ініціативу він збирається офіційно озвучити на зборах Консервативної партії в Бірмінгемі. Тим часом урядові джерела газети The Daily Telegraph заявили, що в коаліційному уряді Девіда Кемерона «не планують» вносити зміни в трудове законодавство.
У той же час у приватних бесідах з журналістами деякі чиновники погоджувалися з необхідністю зміни законодавства і визнавали, що такі заходи все ж розглядаються. У свою чергу представники профспілок заявили, що будь-які поправки до законодавства, що обмежують їх у правах, будуть кваліфіковані як відкрите «оголошення війни».
Джонсон - один з небагатьох високопоставлених посадових осіб, що відкрито критикує страйкуючі профспілки. Більшість його колег з Консервативної партії вважають за краще утримуватися від коментарів, щоб уникнути гніву профспілкових лідерів.
Увечері в неділю, 3 жовтня, розпочався другий етап масового страйку працівників лондонської підземки. Приводом до чергового протесту послужили плани керівництва підземки скоротити 800 касирів. Лідери профспілкового руху звинувачують коаліційну уряду консерваторів і ліберал-демократів у спробах скоротити державні витрати за рахунок непопулярних заходів.
Нинішній страйк працівників метрополітену є продовженням протестної акції, що почалася 7 вересня. Тоді робота лондонської підземки також виявилася практично повністю паралізованою.
Більше того, аналогічні акції заплановані на 2 і 28 листопада. За оцінками влади, кожен день страйку обійдеться місту в 48 мільйонів фунтів.
За матеріалами: Лента.Ру, The Daily Telegraph