У статті, опублікованій у виданні The Daily Telegraph, Джонсон повідомив, що Греція повинна залишити зону євро через свою безрозсудну політику в попередні роки. "Протягом багатьох років європейські уряди стверджували, що вихід Греції із зони євро - божевільний і немислимий. Але цей другий варіант зараз неминучий, і чим
раніше це відбудеться, тим краще ", - відзначив лондонський градоначальник.
Він припустив, що Греція дозволяла собі занурюватися в боргову яму багато в чому через те, що ввела валюту євро. При цьому Джонсон попередив, що в Європі не дочекаються того, що Великобританія стане виділяти якісь гроші на порятунок економіки Греції.
"Ангелі Меркель постійно доводиться повторювати, що якби німці знали, що стануть гарантами грецьких боргів, вони б ніколи не підтримали введення валюти євро. Греки також ніколи б не увійшли до єврозони, якщо б думали, що це означає повну відмову від економічної незалежності та крах стандартів життя. Що стосується британських платників податків, то ніхто з нас не вірив в те, що умовою членства в ЄС буде виплата мільярдних викупів з метою не допустити вибуху євро", - додав мер британської столиці.
Напередодні голова Європейської ради Херман ван Ромпей висловив впевненість в тому, що Греція зможе уникнути дефолту і не вийде з єврозони.
Вчора в Люксембурзі було прийнято рішення Єврогрупи не виділяти Афінам черговий транш допомоги обсягом 12 млрд євро до того, як будуть затверджені жорсткі заходи економії. Очікується, що Греція отримає транш до середини липня,
хоча влада країни стверджують, що гроші потрібні вже зараз.
Між тим, в Європі йдуть переговори про виділення Афінам другої лінії кредитної підтримки, яка так само, як і перша, може перевищити 100 млрд євро.
17 червня колишній глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Алан Грінспен, думку якого наводить агентство Bloomberg заявив, що дефолт Греції є практично неминучою подією, яка може підштовхнути американську економіку до нової рецесії.