Сьогодні в країні менше чверті мешканців багатоповерхових будинків створили ОСББ, в Києві - менше 4% (разом з ЖБК - 10%).
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Сергієнко, кандидат фізико-математичних наук, юрист, директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста". За його словами, всі ідеї авторів закону №417, який проголошував курс на повну "колективізацію" мешканців багатоповерхівок, йшли врозріз з попередніми починаннями уряду і заганяли ситуацію у сфері ЖКГ у стан невизначеності.
"Як, скажіть, будуть працювати співробітники ЖЕКів, якщо з екранів телевізорів народні депутати невтомно говорять, що через рік "ненависні" ЖЕКи будуть ліквідовані як клас? Громадянам теж було невтямки, що гряде... заміна шила на мило, за якою ховається переділ ринку житлових послуг, вартість якого - десятки мільярдів гривень", - зазначає експерт.
Детальніше про проблеми ЖКГ читайте в матеріалі Олександра Сергієнка "Як зігрітися Україні, або Як "нагрівають" українців" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".