Механізм бюджетної підтримки Фонду гарантування вкладів потребує доопрацювання, - Світовий банк

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Позитивно оцінивши перші результати реформування системи гарантування вкладів в Україні, у Світовому банку, водночас, зазначили, що остаточні висновки щодо ефективності реформи наразі робити зарано.

Якщо перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з'явиться завдання здійснити виплати компенсацій вкладникам банку з групи найбільших (у разі гіпотетичного банкрутства), йому може знадобитися фінансова підтримка НБУ і Кабміну, яку вони повинні надати відповідно до чинного законодавства.

Про це розповів координатор програм Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Олександр Паньков під час круглого столу, який був проведений за ініціативи Ліги фінансового розвитку за інформаційної підтримки тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

"Якщо механізм отримання додаткової підтримки від НБУ вже виконано і підтримано угодами між ним і ФГВФО, то аналогічний механізм екстреної підтримки від держбюджету знаходиться на стадії обговорення. Ми сподіваємося, що це питання буде вирішено через прийняття відповідного рішення урядом", - додав Паньков.

Позитивно оцінивши перші результати реформування системи гарантування вкладів в Україні, представник Світового банку, водночас, підкреслив, що остаточні висновки щодо ефективності реформи поки що робити зарано, "тому що у Фонду ще не було можливості показати себе у реальній кризовій ситуації".

Заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик зазначив, що новий закон про гарантування вкладів готувався для ефективної протидії саме системним викликам у банківському секторі. І відповідною роботою, коли виникне потреба, буде займатися не тільки Фонд, але і "вся система фінансової безпеки країни, куди входить і НБУ, Мінфін, регулятори ринку цінних паперів та позабанківського фінансового ринку".

При цьому директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олена Шарова звернула увагу на порівнянність акумульованих ФГВФО ресурсів (6,3 млрд грн) з об'ємом компенсацій, сплачених вкладникам збанкрутілих банків за всі 15 років роботи Фонду (близько 7 млрд грн). "Можна всіх вкладників чітко запевнити, що коштів вистачить", - додала Шарова.

У свою чергу заступник голови НБУ, голова адміністративної ради ФГВФО Олексій Ткаченко зазначив, що НБУ і Фонд тісно співпрацюють. Обмін інформацією між відомствами здійснюється згідно з договором, укладеним ще в липні минулого року. Індикатором ефективності проведеної в Україні реформи системи гарантування вкладів Ткаченко вважає в т.ч. динамічний ріст депозитного портфелю з початку року.

Нагадаємо, в кінці вересня виповнився рік з моменту набуття чинності закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Він передбачає можливість залучення Фондом кредитів від НБУ та Кабміну. У квітні Національний банк визначив порядок надання кредитів ФГВФО на термін до одного року для виплат вкладникам банків, які ліквідуються. Розмір такої позики не може перевищувати 95% від чотирикратного об'єму надходжень ФГВФО за попередній квартал. !zn

Читайте також:

Диференційовані внески у Фонд гарантування вкладів поки не усунули проблему завищених ставок

Банки будуть "штрафувати" за надто щедрі відсотки за депозитами

Банкіри визначилися з умовами скасування гарантій за валютними депозитами

Банки зобов'язали платити відсотки за депозитами і після смерті вкладників

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі