Медведчук описав механізм поставок в Україну в 2014-2015 роках вугілля з ОРДЛО

Відео
Поділитися
Медведчук описав механізм поставок в Україну в 2014-2015 роках вугілля з ОРДЛО © Служба безпеки України
Була задіяна фактично вся верхівка державного апарату.

Кум Путіна Віктор Медведчук, якому висунуто підозру у державній зраді та сприянні тероризму, описав схему, яка була налагоджена у 2014-2015 роках, для закупівлі вугілля на тимчасово окупованих територіях так званих "Л/ДНР", практично – у ватажків бойовиків. Відповідне відео оприлюднила Служба безпеки України.

"У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями й тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему із закупки вугілля і поставки його в Україну", – пояснив затриманий.

За його словами, ця схема почала реалізовуватися в кінці 2014 року. На той момент в України існувала висока потреба у вугіллі, а також була відсутня можливість задовольнити її всередині країни, оскільки припинили роботу багато шахт і зменшився видобуток вугілля. Натомість вугілля з ОРДЛО потоком йшло в Росію. У РФ настільки збільшилися закупівлі вугілля, що там навіть ввели своєрідне квотування, відповідно до якого, купуючи одну тону вугілля в Донбасі, дві тони необхідно було купити в Росії.

Медведчук назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до організації схеми поставок вугілля з ОРДЛО - колишніх урядовців, екскерівництва Нацбанку, народних депутатів і представників правоохоронних структур. Зокрема - Макара Пасенюка, Валерії Гонтаревої, Ігоря Кононенка, Володимира Демчишина. Також, за його словами, в цьому брали участь генеральний прокурор і очільник МВС.

"Уся ця система сприяла тому, що президент Порошенко за допомогою своїх підлеглих, таких як Демчишин, Кононенко, Гонтарева, правоохоронці - генеральний прокурор, міністр внутрішніх справ, вибудовував систему, за якої це вугілля повинно було надходити з Донбасу на вигідних умовах і реалізовуватися в Україні", - сказав Медведчук.

Так, наприклад Ігор Кононенко, на той момент народний депутат і наближена особа до Петра Порошенка, запропонував кандидатуру бізнесмена Сергія Кузяри, для того, щоб організувати схему закупки, транспортування й поставки вугілля в Україну.

Певний час перепоною для реалізації схеми був міністр енергетики Юрій Продан, який не погоджувався із закупками вугілля на Донбасі. Більше того - протидіяв і відстоював схему купівлі південноафриканського вугілля, яка, на думку фахівців, була більш вигідною, а вугілля - більш якісним для споживання в Україні.

Як стверджує Медведчук, з метою припинення поставок південноафриканського вугілля на непокірного Продана, а також на керівника "Укрінтеренерго" Володимира Зеневича, почав здійснюватися тиск за вказівкою президента України та за допомогою генпрокурора та міністра внутрішніх справ. Справа дійшла до арешту та обшуків у керівника Укрінтеренерго Зіневича.

Але далі на заміну неслухняному і некерованому Продану, посаду міністра енергетики обійняв Володимир Демчишин - креатура Петра Порошенка, який робив все, щоб схема з вугіллям з ОРДЛО "працювала як годинник". Саме він призначав на посади керівників "Луганськвугілля" і "Шахти ім. Кисельова" представників неконтрольованих територій, реєстрував ці шахти, для того, щоб створити зручні ланцюги як для поставок, так і для реалізації вугілля.

Неоднозначною в описанні Медведчука виглядає роль Валерії Гонтаревої, яка на той момент очолювала Національний банк України. Вона повинна була відкрити рахунки на неконтрольованій території в Донецьку та Луганську. Така задача, за словами Медведчука, була поставлена для того, щоб реалізувати основний принцип безготівкових розрахунків за відвантажуване вугілля: суть зводилася до того, щоб безготівкова оплата виглядала більш ефективною і прозорою в плані можливостей усунути будь-які корупційні дії. Але Гонтарева, яка спочатку взялася за реалізацію цієї задачі, через кілька днів від неї відмовилася, оскільки вважала, що реалізувати таку схему неможливо.

Проте, з'явилася інша схема - поставляти гроші в Донецьк і Луганськ, як оплату за вугілля, через систему інкасації. Тобто, перевозити гроші з контрольованої на неконтрольовану територію.

Цю схему, за словами Медведчука, взялася здійснювати Служба безпеки України в особі безпосередньо Василя Грицака, який на той час був першим заступником голови СБУ і одним із керівників АТО. Але Медведчук припускає, що Гонтарева все ж таки зіграла на руку тому, щоб проводити гроші через інкасацію.

"Таким чином, державний апарат, вищі посадові особи, очолювані паном Порошенком, організували, налагодили і реалізували цю схему поставок вугілля з неконтрольованої території на територію України. Так діяв механізм закупівель і реалізації цього вугілля", - стверджує Медведчук.

Свою роль Медведчук описав як посередницьку, для контактів з керівництвом Російської Федерації, де була потрібна допомога в окремих домовленостях, які могли б забезпечити реалізацію та поставок вугілля за ініціативою Порошенка.

Нагадаємо, Служба безпеки України повідомила, що лідер ОПЗЖ та кум Владіміра Путіна Віктор Медведчук, якого сьогодні підозрюють в держзраді, розповів також про причетність п'ятого президента Петра Порошенка до виведення з держвласності країни частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", аби далі прокачувати через нього дизельне паливо.

Служба безпеки продовжує слідчі дії з затриманим Медведчуком, щоб встановити всі факти, обставини, організаторів і учасників вчинених злочинів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі