"Маски-шоу" та арешт рахунків: бізнес передав Зеленському два законопроєкти для вирішення проблеми

Поділитися
Один із законопроєктів передбачає запровадження мораторію на арешт рахунків та "маски-шоу" на період дії воєнного стану.

Громадська спілка "Маніфест 42" звернулась до президента Володимира Зеленського та закликала внести до Верховної Ради законопроєкти, метою яких є захист бізнесу від корупційного тиску силовиків. Про це на пресконференції в "Інтерфакс-Україна" повідомив співзасновник "Маніфесту 42" Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України.

За його словами, підготовлено два законопроєкти, перший з яких передбачає запровадження мораторію на арешт рахунків та "маски-шоу" за участю силовиків на період дії воєнного стану. Виключення можуть бути застосовані лише для справ, які стосуються національної безпеки.

Другий законопроєкт передбачає надання адвокатам додаткових інструментів захисту підприємців, проти яких порушено кримінальні справи, а також обмежує правоохоронців у сферах, де спостерігається найбільше зловживань.

Зокрема передбачено:

  • Арешт на майно не може перевищувати 30 днів. Строки мають бути вказані в ухвалі суду. Клопотання про подовження термінів арешту майна може подавати виключно прокурор. Максимальний загальний строк арешту – 90 днів.
  • Автоматичне повернення речей та документів, що вилучені після обшуку, але не повертаються після перевищення строку дії ухвали про "тимчасовий доступ".
  • Заборона арештовувати майно особи, яка не має статус підозрюваного у кримінальній справі.
  • Якщо строк дії арешту майна закінчився, заява про повторний арешт майна не розглядається.
  • Учасником розгляду клопотання про арешт майна з боку сторони обвинувачення може бути виключно прокурор.
  • Особи, які належать до числа учасників розгляду клопотання про арешт майна мають необмежене у часі право на безперешкодне ознайомлення з усіма наявними матеріалами відповідного клопотання (у т.ч. матеріалами судової справи) за своєю першою вимогою на адресу слідчого, прокурора, слідчого судді, суду.
  • Забороняється арешт вилученого після обшуку майна без присутності в суді власника цього майна.
  • Відеофіксація обшуку правоохоронцями має бути безперервною. Відеофіксацію можуть також вести адвокати та свідки.

"Два законопроєкти "Маніфесту 42" розроблені із залученням найкращих практикуючих адвокатів. Ми закликаємо президента Володимира Зеленського опрацювати і внести ці ініціативи на розгляд Верховної Ради. Сподіваємось на те, що Гарант Конституції виступить на захист 42 статті Основного закону, яка передбачає право на підприємницьку діяльність. Арешти майна та блокування рахунків фактично є обмеженням права на підприємницьку діяльність, це неприпустимо", – зазначив Олійник.

"Маніфест 42" – громадський рух, створений бізнесом для захисту від свавілля тилових силовиків, чиновників та суддів, чорних нотаріусів та реєстраторів. 

ZN.UA писало, що перевірки бізнесу в Україні досить популярні. Бізнес жаліється владі та особисто Президенту, але це не дає результатів. Навпаки, кількість перевіряючих зростає. Про це читайте у матеріалі "Чому «маски-шоу» такі популярні в Україні та як зменшити тиск на бізнес". 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі