Малий і середній бізнес сплатить ахметовський "зелений тариф" - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Малий і середній бізнес сплатить ахметовський З нового року більшість пільг у обленерго відібрали © НЕК "Укренерго" / Facebook
Дефіцит "Гарантованого покупця", який і займається компенсацією "зеленого тарифу", досяг меж, в яких програма вже не може виконувати свої функції.

"Зелений" тариф - причина подорожчання на 25% тарифів на електроенергію, яке в основному торкнеться середніх і малих підприємств, присоедененных до мереж обленерго. Підвищення тарифу з боку обленерго і "Укренерго", у свою чергу, сталося тому, що у них відібрали пільги, пише Вікторія Ільченко у своєму матеріалі для DT.UA.

"У 2019 році вони мали право через ДП "Гарантований покупець" купувати дешеву електроенергію для компенсації втрат в електромережах. Ця пільга, як і доступність універсальної послуги забезпечуються за рахунок адміністративного здешевлення електроенергії державних НАЕК "Енергоатом" та ПАТ "Укргідроенерго"", - пише вона.

Справа в тому, що державні компанії у відповідності з положеннями програми "Гарантований покупець" повинні продавати відповідно до 90 і 35% своєї планової виробітку за тими цінами, які були встановлені ще до запуску ринку електроенергії. У свою чергу "Гарантований покупець" займається тим, що перепродує ресурс постачальникам універсальних послуг за зниженою ціною - щоб ті змогли укластися в тарифи. Саме таким чином всі обленерго та "Укренерго" купували енергію на втрати раніше.

"Залишковий ресурс "Гарантований покупець" повинен продавати на ринку на добу вперед і з прибутку компенсувати "зелений" тариф українським сонячним та вітряним електростанціям. За Законом "Про ринок електричної енергії", ще трохи для компенсації "зеленого" тарифу "Гарантованого покупця" має перераховувати "Укренерго" з свого тарифу на передачу. Але з 1 січня 2020 року електроенергію для втрат доводиться купувати на ринку на добу вперед приблизно у три рази дорожче", - пише автор, додаючи, що дефіцит "ДП" досяг 1,4 млрд гривень і виконувати свої завдання програма поки що не в змозі.

До речі, відзначає вона, одними з основних вигодонабувачів "зеленого" тарифу є холдинг Ріната Ахметова, китайська держкорпорація CNBM International, ВЕС шведсько-українського бізнесмена Карла Стурена, підприємства засновника американського інвестфонду VR Capital Group Річарда Дейтса та його партнера Макара Пасенюка, а також компанії народного депутата Максима Єфімова.

Детальніше про ситуацію із зростанням тарифів на розподіл електроенергії, про те, хто за це все заплатить і про причини, за яких ці тарифи зросли, читайте в матеріалі Вікторії Ільченко "Тарифи "зеленої генерації" сплатить бізнес".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі