Малий і середній бізнес України втратили до 85 млрд доларів за 6 тижнів російського вторгнення

Поділитися
Малий і середній бізнес України втратили до 85 млрд доларів за 6 тижнів російського вторгнення © unsplash/timbatec
Майже половина компаній повністю чи практично повністю припинили працювати 24 лютого.

Малий та середній бізнес України зазнали прямих втрат у розмірі 64-85 мільярдів доларів протягом шести тижнів повномасштабної війни РФ проти нашої країни. Про це йдеться в дослідженні Advanter Group.

У середньому представники бізнесу очікують скорочення продажів у 2022 році на 46% у порівнянні з показниками минулого року. 

Зазначається також, що всього малий і середній бізнес потребує фінансування у 54 мільярди доларів: потребу висловлюють 87% підприємств. Пошук фінансування є пріоритетом серед 32% компаній.

Згідно з отриманими даними, 49% компаній повністю чи майже повністю припинили працювати 24 лютого. Водночас, 6,2% — змогли збільшити обсяги робіт впродовж останніх двох місяців.

Відомо також, що 71% бізнесу не перемістили свої потужності в інші регіони й не збираються це робити. Близько 20% підприємств здійснили релокацію тільки чи переважно в межах України, а 4,4% — виключно чи переважно за кордон. Зокрема, переїхали більше половини ІТ-компаній.

Ще 4,7% підприємств планують переміщення, однак поки обирають місце призначення. Наприклад, приблизно 15% підприємств сфери ремонту автотранспорту та машинобудування хочуть провести релокацію і майже 10% представників легкої промисловості.

Крім цього, у травні 2022 року індекс активності бізнесу, що відображає змогу компаній збільшувати обіг і створювати робочі місця, впав до найнижчого рівня з грудня 2020 року: 33,82 пункту зі 100 можливих. Найгірші очікування має мікробізнес, а найкращі — підприємства з річним оборотом у 50–500 мільйонів гривень.

Також дослідження стосувалося основних причин, що заважають бізнесу відновлюватися й розвиватися. 64% опитаних вважають такою відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів на внутрішньому ринку, 51% — непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку, 29% — відсутність достатнього капіталу, 25% — руйнування ланцюгів постачання.

Раніше стало відомо, що Monobank цього тижня відновить в повному обсязі кредитування за програмами розстрочки та покупки частинами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі