Майже всі центробанки світу цікавляться запуском державних криптовалют

Поділитися
Майже всі центробанки світу цікавляться запуском державних криптовалют © unsplash/unarchive
Проте лише одиниці готові до реальних дій.

Більшість центральних банків (ЦБ) світу активно вивчають механізм та можливості запуску державної криптовалюти. Як свідчить опитування Bank of Int'l Settlements, 93% респондентів активно вивчають механізми для запуску такої криптовалюти, пише finance.ua.

При цьому аналітики запитали представників ЦБ про поточні зусилля, цілі, рівень прогресу та можливі ініціативи з CBDC (цифрової форми національних валют). Дослідження охоплювало 86 держав, які мають суттєву частку світового населення. Серед учасників виявилися 28 країн із розвиненою економікою, решта — країни, що розвиваються, і держави з низьким соціальним рівнем.

Проте експерти зазначили, що станом на кінець 2022 року лише кілька держав, включаючи Багами, Нігерію та Ямайку, робили рішучі кроки щодо реалізації CBDC.

Щодо європейського регіону, країни єврозони також розглядають можливості впровадження державних криптовалютів найближчим часом. Так, Центральний банк Італії та Асоціація італійських банкірів (ABI) нещодавно оголосили про запуск пілотної програми Project Leonidas з відпрацювання варіантів оптового постачання CBDC. В ініціативі братимуть участь 18 комерційних банків країни.

Однак не всі країни-члени Євросоюзу наслідуватимуть приклад Італії — Словаччина планує навіть змінити законодавство, щоб уникнути запуску цифрового євро у себе. Словацькі аналітики побоюються, що випуск CBDC поставить під загрозу конфіденційність особистих відомостей громадян.

У НБУ вважають, що криптовалюта є ризикованим інструментом для вкладення грошей, тому радять зосередитись на інших інструментах інвестування своїх заощаджень: від депозитів до держоблігацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі