Із загальної кількості 17,4 млн квартир в Україні приблизно половина, тобто приблизно 8 млн, є вразливими у випадку, коли системи централізованого теплопостачання, точніше, ТЕЦ, ТЕС та інші джерела виробництва тепла, можуть бути виведені з ладу, пише у своєму матеріалі для ZN.UA «Зима під час війни: чи можна чимось замінити опалення у квартирі» директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.
Експерт зазначає, що у сільських будинках приблизно 6,1 млн квартир (так їх називають та обраховують статистики), більшість обігрівається автономно: або котлами — 3 млн, або пічками — 2,7 млн. Таким чином вони мало залежать від зовнішніх впливів, маючи єдине вразливе місце — газопостачання.
Натомість у містах, де налічується 11,3 млн квартир, за довоєнними даними понад 8 млн забезпечуються теплом через системи централізованого опалення, 783 тис. — котлами та 78 тис. — пічками.
«Отже, відносно добре тому, хто сам господар у своїй хаті — можна і грубу скласти, і криницю у дворі викопати», - пише експерт.
Нагадаємо, сьогодні, 20 жовтня, у Києві стартує опалювальний сезон. Місто розпочнуть підключати до системи теплопостачання за технологічним графіком.