Майже 50% інвесторів відзначають погіршення інвестпривабливості України - опитування

Поділитися
Найбільшою загрозою названо дефолт держзапозичень.

Близько половини опитаних іноземних інвесторів (48%) вважають, що інвестиційна привабливість України падає, при цьому 42% не спостерігають значних змін і тільки 9% бачать поліпшення. Про це йдеться в результатах п'ятого щорічного опитування іноземних інвесторів, який Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Dragon Capital і Центр економічної стратегії (ЦЕС) провели в кінці жовтня 2020 року, пише ЕП.

"Вперше за п'ять років опитування недовіра до судової системи очолила антирейтинг перешкод для закордонних інвестицій. Широко поширена корупція, лідер попередніх років, посіла друге місце. Ці дві перешкоди є найважливішими як для стратегічних, так і для портфельних інвесторів. Монополізація ринків і захоплення влади олігархами займає третє місце серед перешкод, хоча стратегічним інвесторам також істотно перешкоджає обтяжливе і нестабільне законодавство ", - йдеться в прес-релізі.

Дефолт по державних запозиченнях був названий найбільшою загрозою для інвестиційного клімату. Також портфельні інвестори вважають неспроможність досягти домовленості з МВФ найсуттєвішою загрозою після дефолту.

Відзначається, що потенційний повторний локдаун матиме помірний негативний вплив на інвестиційну активність. 47% стратегічних інвесторів, які вже працюють в Україні, відзначили, що не змінять свої інвестиційні плани, при цьому 27% знизять або зупинять інвестиції.

Нагадаємо, що на поточному тижні (8-13 листопада) заплановано проведення зустрічей у Вашингтоні глави Національного банку Кирила Шевченка з керівництвом Міжнародного валютного фонду (МВФ), Світового банку (СБ) і Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна виконала чотири з 10 структурних маяків програми МВФ.

Про розвиток банківського сектора і кредитування, і здатності України пройти цю зону турбулентності з мінімальними втратами читайте в інтерв'ю Юлії Самаєвої «Кирило Шевченко:« МВФ - це не про гроші, це про довіру »» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі