На 25-70 мільйонів тонн до 2017 року чекає скорочення видобутку нафти в Росії один з ключових гравців на нафтовому ринку РФ "Лукойл".
На думку віце-президента Леоніда Федуна, обвал на російському ринку нафтовидобутку цілком імовірний у зв'язку з недостатнім розвитком та фінансуванням нових родовищ, повідомляє Reuters.
Один з головних керівників "Лукойл" на нафтогазовому форумі відкрито заявив, що Росія відчуває труднощі з підтриманням звичних темпів видобутку нафти через виснаження родовищ в основному нафтопромисловому регіоні - Західному Сибіру.
При цьому, за його словами, їх місце повинні були зайняти ресурси важковидобувних і шельфових родовищ на нових територіях, однак санкції Заходу повністю блокують роботи на нових родовищах, тому що саме західні країни повинні були надати необхідні технології для РФ.
Також, за його словами, поступове зниження цін на нафту на світовому ринку ставить під удар інвестиції в галузь.
Згідно з інформацією агентства, Росія збільшила добове виробництво нафти в 2013 році на 1,4 відсотка, досягнувши нового рекорду пострадянського - 523,276 мільйона тонн проти 518,02 мільйона тонн в 2012 році.
Як відомо, "Новатек" і найбільша держнафтокомпанія "Роснефть", що потрапили під санкції, вже попросили державної підтримки у Фонду національного добробуту Росії, кошти якого повинні служити страховкою для пенсіонерів РФ. Наприклад, одна тільки "Роснефть" претендує на 50 мільярдів доларів (2 трильйона рублів).
"Якщо всі будуть звертатися, то і ми будемо", - додав Федун журналістам.
Раніше повідомлялося, що "Лукойл" продає австрійцям свою мережу АЗС в Україні.