Вимоги підприємців становлять лише один розділ вето Податкового кодексу. Інші одинадцять розділів вето Податкового кодексу та весь текст вето по другому закону - це фахові зауваження, продиктовані необхідністю дотримання гарантованих Конституцією України прав та свобод громадян. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявила перший заступник глави Адміністрації президента Олена Лукаш.
За її словами, це ті порушення прав, які на Майдані не порушували, але які були «набагато гіршими і страшнішими, ніж питання спрощеної системи оподаткування». «Це питання презумпції невинуватості, гарантій судового захисту, недоторканості права власності, обмеження прав місцевого самоврядування, обмеження у здійсненні незалежної професійної діяльності, порушення засад персоналізації відповідальності, невиправдане збільшення адміністративного тиску та введення фактичних позасудових процедур тощо. Питання свободи і справедливості», - сказала Олена Лукаш.
«Умовно кажучи, процентів вісімдесят суті вето - фаховий правовий аналіз, решта – економічні вимоги, про які, в тому числі, говорило багато платників податків. Зауважень протестуючих з приводу більшості ветованих норм не було, вони їх просто не помітили, переймаючись власними проблемами: єдиним податком, небажанням вести бухгалтерський облік, протестом проти касових апаратів. Своє ближче до тіла, і це природно», - відзначила перший заступник глави Адміністрації президента.
Саме тому, за її словами, норми Податкового кодексу «про фактичну презумпцію вини, про можливість позасудових репресивних заходів, про відсутність відповідальності податківців перед платниками податків викликали принципове несприйняття президента».
Детальніше читайте в інтерв’ю з Оленою Лукаш у свіжому номері «Дзеркала тижня».