Лондонський суд не підтримав жодну з вимог юристів Коломойського щодо Приватбанку

Поділитися
Лондонський суд не підтримав жодну з вимог юристів Коломойського щодо Приватбанку © FinClub
Суд почне повномасштабний розгляд за фактом шахрайства екс-власників банку.

Лондонський суд став на бік Приватбанку і порахував, що банк законно вимагає від колишніх власників - Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, - а також пов'язаних з ними компаній відшкодувати $ 3 млрд ($ 1,9 млрд + відсотки). Причому сума заборгованості перед банком, за оцінками Привату, щодня зростає на $ 500 тис.

Таким чином, по-перше, суд не підтримав жоден пункт, запропонований юристами Коллмойского в якості підстав для апеляції. По-друге, суд відмовив Коломойському у можливості оскаржити дане рішення. По-третє, рішення суду означає, що арешт активів Коломойського залишиться в силі. По-четверте, суд почне повномасштабний розгляд за фактом шахрайства екс-власниками.

Юристи вважають, що екс-власникам тепер буде складно довести в суді, що факту шахрайства з їх боку не було.

Глава правления ПБ Петр Крумханзл: "Ми дуже задоволені рішенням Апеляційного суду та готові рухатися далі з позовом Банку в Англії. Це є важливим кроком для досягнення справедливості для Банку та народу України".

Ричард Льюис, юрист Hogan Lovells International LLP: "Ми були впевнені, що Апеляційний суд дійде до правильного та справедливого висновку, та дуже раді, що так воно і сталося. Як зазначили вельмишановні судді, відповідачі прийняли існування достатньої для судового розгляду справи проти них щодо шахрайства та жоден із них не запропонував жодного пояснення того, що суд називає як "безліч транзакцій, які не мають очевидної комерційної логіки". Дуже важко уявити як відповідачі будуть захищатися від позовних вимог Банку в суді"

Читайте також: Рожкова розповіла про вплив ситуації з "Приватбанком" на співпрацю України і МВФ

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Приватбанк подав позов до високого суду Лондона проти колишніх власників і шести компаній, які ним імовірно належать або перебувають під їх контролем. Мова йде про фірми Teamtrend, Trade Point Agro, Collyer, Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і Ukrtransitservice. В якості забезпечувального заходу суд заарештував по всьому світу активи екс-власників банку та зазначених компаній на суму більше $ 2,5 млрд.

21 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із Приватбанком.

Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі