"Ліси України" ліквідувало всі свої цехи деревопереробки через дотації та корупцію

Поділитися
Крім того, приватний бізнес витіснив державних переробників з ринку.

Держпідприємство "Ліси України" в січні поточного року ліквідувало цехи з переробки деревини по всій Україні. Про це повідомив генеральний директор підприємства Юрій Болоховець на своїй сторінці в Фейсбуці.  

"Ліквідація переробки – болюча тема. Значно приємніше створювати, ніж закривати. Але іноді потрібно приймати непопулярні рішення", - написав він.

За його словами, лісгоспи раніше займалися деревопереробкою, бо реалізація круглої деревини не покривала витрат. Однак через розвиток приватного сектору на ринку зросла конкуренція. Державні виробництва формально є прибутковими, а за фактом перебувають на дотації.

Як приклад Болоховець навів роботу цеху однієї з філій "Лісу України", що спеціалізується на заготівлі дуба та виробляє ламель паркетну дубову. Його прибуток за 10 місяців 2023 року становив 8,3 млн грн. Однак цех отримує дуб за собівартістю, що набагато менше за ринкову ціну.

"Якби ту саму круглу деревину реалізувати через відкриті торги, філія могла б заробити 24,1 млн грн. Формально рентабельність цеху 58%, насправді підприємство недоотримало 16 млн грн", - пояснив гендиректор підприємства і додав, що така ситуація практично у всіх переробних цехах, яких у "Лісів України" налічується більше сотні.

За інформацією Болоховця, цехи ДП "Ліси України" у 2023 році переробили 0,9 млн куб. м деревини, ринкова вартість якої становить 2,15 млрд грн. Реалізовано 0,4 млн куб. м. пиломатеріалів на суму 2,3 млрд грн. Різниця становила 150 млн грн, що в рази менше, ніж витрачено на виробництво (зарплати, електроенергія тощо), констатував керівник держпідприємства.

"Окрім тягаря у вигляді дотацій цехам, позбудемося ще і значної частки корупції, що також, безумовно, сприятиме збільшенню доходів ДП", - констатував Болоховець і висловив упевненість, що за результатами першого півріччя 2024 року буде видно перші позитивні результати цієї структурної зміни.

Нагадаємо, у грудні минулого року на Вінницькій області ДБР викрило на розкраданні деревини на десятки мільйонів гривень та системному хабарництві директора однієї з філій держпідприємства “Ліси України”. Посадовця затримали під час отримання 4 тис. доларів хабаря. 

У листопада стало відомо, що у депутата Рівненської обласної ради, який є також заступником голови Поліського лісового офісу державного спеціалізованого господарського підприємства “Ліси України” виявлено незадекларовані статки на мільйони доларів. Суд ухвалив рішення відправити його під варту з можливістю внести заставу в 192 млн гривень.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі