Лідер парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко і член пропрем'єрської фракції "Народний фронт" і профільного податкового комітету Олександр Кірш запропонували вести нульову декларацію.
Депутати зареєстрували у Верховній Раді три законопроекти: про нульову декларацію (№3661) і пов'язані з нею правки в Податковий кодекс (№3662) та Бюджетний кодекс (№3663) про податок за декларування доходів, майна, майнових прав суб'єктами подачі нульової декларації.
Раніше в рамках дискусії про податкову реформу кілька останніх років обговорюється ідея податкової амністії або нульової декларації.
Крім того, глава Нацбанку Валерія Гонтарєва днями виступила на підтримку такої ідеї як передумови для валютної лібералізації. "Весь наш бізнес в офшорах - так країна була побудована... Якщо ми хочемо зробити лібералізацію нашого валютного законодавства, то нам потрібні якась амністія капіталу, нульові декларації..." - сказала вона.
Як писала в статті DT.UA доктор економічних наук Алла Соколовська, відсутність узгодженої концепції реформи унеможливлює внесення якісних змін у податкове законодавство (ідею розробки нового Податкового кодексу слід вважати в принципі неприйнятною). "На наше глибоке переконання, необхідно відмовитися від проведення податкової реформи в цьому році. До того ж це допоможе уникнути її дискредитації", - пише вона. Найкраще присвятити 2016 рік вирішенню найболючіших питань оподаткування - реформі ДФС і вдосконаленнюадміністрування податків.
Детальніше про шляхи реформування податкової системи України читайте в матеріалі "Ліберальна податкова реформа - необхідна або неможлива?".