Лагард закликала світові центробанки активніше боротися з дефляцією і зберегти стимулюючі заходи

Поділитися
Лагард закликала світові центробанки активніше боротися з дефляцією і зберегти стимулюючі заходи © mariupol.ru
ЦБ розвинених країн варто почекати більш активного зростання економіки, перш ніж згортати нетрадиційні заходи кредитно-грошової політики, такі, як прямий викуп активів.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард закликала центробанки світу більш активно боротися з дефляцією, яка загрожує відновленню економіки, повідомляє агентство Bloomberg.

"Перш ніж хвилюватися з приводу потенційного зростання інфляції, нам потрібно створювати нові робочі місця. Враховуючи, що інфляція у багатьох регіонах знаходиться нижче за таргетований центробанками рівень, виникає ризик дефляції, що може зчинити руйнівний вплив на світову економіку".

Зростання споживчих цін у єврозоні у грудні склало 0,8%. Цей показник знаходиться нижче за таргетований Європейським центральним банком рівень у 2% протягом 11 місяців. У США аналогічний індикатор у листопаді склав 0,9%, тоді як Федрезерв розраховує на зростання показника до 2%.

ЦБ розвинених країн варто почекати більш активного зростання економіки, перш ніж згортати нетрадиційні заходи кредитно-грошової політики, такі, як прямий викуп активів, сказала вона.

США "вкрай важливо уникнути передчасного скасування стимулів і нормалізувати бюджетне питання, зокрема, вчасно запобігти загрозі перевищення стелі держборгу", - сказала глава МВФ.

Разом з тим К.Лагард висловила впевненість у тому, що ЄЦБ може робити більше для підтримки економіки регіону, включаючи цільове кредитування. "Єврозона переходить від рецесії до відновлення, але економічне зростання все ще незбалансоване, а безробіття знаходиться на надто високому рівні. В одних країн все добре, тоді як інші відчувають тиск через великий держборг і обмеження запозичень", - заявила вона. !zn

Читайте також:

МВФ перегляне прогноз зростання світової економіки

Moody's прогнозує зростання ВВП України в 1,5% при зниженні курсу гривні до 8,5 грн/долар в 2014-му

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі