На думку багатьох експертів, значних змін курсу валют у червні не передбачається. Він коливатиметься в діапазоні травневих показників, тобто на рівні 37-38 гривень за долар, повідомляє 24 канал.
Ключові ризики для валютного ринку
Як і раніше, багато що залежить від можливої ескалації війни, на це завжди реагує курс валют:
- загострення бойових дій;
- ворожі атаки на критичну інфраструктуру та житлові будинки.
Негативні тенденції
Експерти зазначають, що спостерігається збільшення дефіциту зовнішньої торгівлі. І для продовження цієї тенденції є причини:
- поступово відновлюється споживчий попит і більше товарів ввозиться з-за кордону;
- експорт не зростає;
- через блокування РФ зернового коридору та обмеження ЄС на імпорт української аграрної продукції скорочуються валютні надходження.
Також надходження від іноземних партнерів будуть меншими. Це може спричинити скорочення валютних резервів.
Все може змінитися восени
У червні НБУ має підготувати план заходів щодо ослаблення валютних обмежень. Це вимога МВФ. Але експерти сумніваються, що валютні обмеження буде знято до закінчення війни. Вони також прогнозують, що на початку літа Нацбанк збереже офіційний валютний курс без змін.
Проте, як вважає аналітик Олександр Хмелевський, якщо дефіцит зовнішньої торгівлі продовжуватиме збільшуватися, а надходження від міжнародних партнерів скорочуватимуться, то не виключено, що восени НБУ буде змушений провести девальвацію гривні. Тобто послабити її офіційний курс.
Раніше повідомлялося, що середній офіційний курс долара в Україні за кінцевими результатами 2024 року становитиме 41,8 грн. за долар, а до кінця року він зросте до 43 гривень за долар.