Нацбанк зберігатиме фіксований курс гривні доти, доки переваги від цього будуть ціннішими за недоліки. Про це розповів в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
«Звичайно, ми хочемо повернутися до гнучкого, плаваючого обмінного курсу, але для цього мають бути створені певні передумови. Одна з них – більше самобалансування валютного ринку. Ми також маємо знову налагодити дію монетарної трансмісії, тому що відпустити обмінний курс, не маючи можливості впливати на нього процентною ставкою – не буде дуже виваженим рішенням», – сказав він.
За його словами, у Нацбанку немає самоцілі перейти до якоїсь корекції обмінного курсу чи плаваючого обмінного курсу.
«Ми виходимо з того, який режим є більш корисним на сьогоднішній момент для досягнення цілей з інфляції, утримання макроекономічного балансу, підтримки конкурентоспроможності наших виробників і так далі. Наразі ми бачимо більше переваг від фіксації обмінного курсу, ніж від іншого режиму. Якщо ситуація буде змінюватися, ми змінюватимемо нашу валютно-курсову політику. Але поки що вважаємо такі кроки недоцільними», – сказав заступник голови НБУ.
Нагадаємо, що тенденція щодо застосування у розрахунках за енергоносії рубля та його новий статус - «найефективніша світова валюта» - є пов’язаними подіями. Але вони повинні насторожувати ЄС. Так вважає Олександр Кошовий, правник, економіст, аналітик, експерт в сфері функціонування ринків капіталу.