Курс валют: обсяг інтервенцій НБУ зменшився більш ніж на чверть

Поділитися
Інтервенції були компенсовані за рахунок міжнародних резервів.  

Обсяг інтервенцій у листопаді в порівнянні з попереднім місяцем зменшився більш ніж на чверть.  Про це йдеться у "Щомісячному макроекономічному та монетарному огляді, грудень 2023 року", повідомляє пресслужба НБУ.

"У жовтні тимчасовий сплеск попиту на валюту на тлі інформаційного напруження, що супроводжувало перехід до режиму керованої гнучкості, зумовив збільшення інтервенцій НБУ на міжбанківському ринку. Уже у листопаді обсяг інтервенцій зменшився на понад чверть порівняно з жовтнем", – йдеться в огляді.

Інтервенції НБУ для підтримки курсової стійкості та боргові виплати країни були значною мірою компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів. Попри незначне зниження, резерви залишалися на високому рівні – $38,8 млрд на кінець листопада.

У Нацбанку запевняють, що ситуація на валютному ринку залишалася контрольованою. НБУ й надалі балансував валютний ринок, компенсуючи структурний дефіцит валюти, проте давав змогу обмінному курсу рухатися як у бік зміцнення, так і послаблення під впливом зміни співвідношення попиту та пропозиції.

За підсумками листопада офіційний курс гривні до долара США практично не змінився порівняно з жовтнем, проте в середньому дещо зміцнився внаслідок: вгамування занепокоєння бізнесу й населення та їх пристосування до нового режиму керованої гнучкості, сезонного продажу валюти для сплати податків, послаблення спекулятивних мотивів через невизначеність щодо майбутньої курсової динаміки.

Під впливом цих чинників зменшилися й обсяги інтервенцій НБУ, хоча вони й залишалися значними, відображаючи потребу в задоволенні структурного дефіциту валюти.

Народний депутат Данило Гетманцев заявив, що для нівелювання дефіцити валюти на міжбанку в НБУ достатньо міжнародних резервів, хоча вони скорочуються четвертий місяць поспіль. За листопад міжнародні резерви скоротились на 188 млн. дол. (на 0,5%) до 38 785 млн. дол. Однак рівень резервів зараз відповідає 5,2 місяців майбутнього імпорту при рекомендованому мінімумі 3 місяці (3,7 місяців на початку цього року).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі