Ситуація на валютному ринку наразі порівняно стабільна. І хоча загрози для курсу існують, назвати їх такими, що можуть зламати основні тренди – важко. Тобто курс валют найближчими днями залишиться в тому діапазоні, що актуальний на сьогодні. Принаймні так вважає Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку, пише 24 Канал.
Експерт вважає, що ситуація стабільна через очікування значних надходжень з ЄС.
«Перший транш від ЄС в розмірі 4,5 мільярди євро очікується вже у березні, цей фактор стане "заспокійливим" для ринку, адже міжнародна фіндопомога спрямовується на покриття видатків держбюджету, тобто стабілізує економіку країни», - сказав він.
Лєсовий виділив і інші аспекти, які є ризиками та можуть скоригувати ситуацію:
- блокування українських кордонів;
- продовження стратегії лібералізації;
- розвиток економіки України;
- зменшення тиску на ринок з боку імпортерів;
- емоційний фактор всередині суспільства.
Однак, скоріш за все, впродовж наступного тижня на валютному ринку продовжаться тенденції, які були закладені раніше. Невеликі коливання хоч і будуть, але загальну ситуацію це не змінить.
На ринку очікуються часті зміни курсів валют, але без "шкоди" для загальної ситуації: курсові позначки то зростатимуть, то знижуватимуться, при цьому такі зміни будуть несуттєвими: в межах 0,2 гривні на міжбанку та 0,3 – 0,5 гривень на готівковому ринку,
– наголошує Лєсовий
Банкір підсумував, що протягом наступного тижня ситуація буде така:
- на міжбанку 37,75 – 38,75 гривні за долар та 40 – 42 гривні за євро, на готівковому ринку – 37,8 – 39 гривень за долар та 41 – 43 гривні за євро;
- різниця між курсом купівлі та продажу на безготівковому ринку не перевищить 0,1 гривні, на готівковому – 0,5 гривень;
- в обмінниках різниця між курсом купівлі та продажу може сягнути 1 гривні.
Повідомлялось, що з усій діючих у 2023 році українських банків (63) зі збитком закінчили рік сім фінустанов.