Курс валют: фінансисти назвали 11 факторів, що впливатимуть до кінця року

Поділитися
Курс валют: фінансисти назвали 11 факторів, що впливатимуть до кінця року  © globallookpress.com
Факторів ризику більше, ніж позитивних.

Відповідно до прогнозів фінансових експертів, до кінця року гривня може ще подешевшати відносно долара та євро. Та в умовах війни, що спричиняє падіння економіки, це є очікуваним. Експерти допускають падіння гривні до 45-50 грн за долар. При цьому вони назвали всі фактори, які матимуть вплив на курс валют, пише Уніан.

Фактори стабільності:

  1. Наразі курс валют досить стабільний через реструктуризацію валютних облігацій та розблокування експорту зерна. "Цьому сприяло проведення реструктуризації валютних облігацій, в результаті якої термін повернення боргу та сплати відсотків було відкладено на два роки. Це знизило тиск на валютні резерви. Також в результаті розблокування портів та налагодження експортних поставок суходолом вдалося збільшити експортні надходження. Крім того, протягом серпня в Україну надійшло біля 3 мільярдів доларів іноземних кредитів та грантів", - зазначив Олександр Хмелевський.
  2. На стабілізацію курсу може вплинути фінансова допомога західних партнерів. "За таких умов забезпечувати відносну стабілізацію гривні вдається завдяки іноземним кредитам та грантам. Проте обсяги західних коштів, які отримує Україна, є значно нижчими, ніж очікування Мінфіну та НБУ", - зауважив експерт.
  3. «Хороші новини з фронту» також на користь нацвалюті. А новини про перемогу – це ще краще.
  4. Зменшення попиту на імпорт через падіння економіки. "Навпаки, успішна реалізація агроекспорту зерновими коридорами, а також зменшення попиту на імпорт через зростання його вартості, падіння доходів і переорієнтація на вітчизняну продукцію повинні скоротити дисбаланси на валютному ринку", - вважає директор департаменту аналітичних досліджень "Райффайзен Банку" Олександр Печерицин.

Фактори ризику:

  1. Збільшується попит на іноземну валюту. Так, у серпні вперше з початку війни громадяни купили валюти більше, ніж продали – різниця склала 107 мільйонів доларів. На це міг вплинути дозвіл НБУ банкам продавати більше готівкової валюти клієнтам (з 6 вересня фінустанови мають право продавати весь обсяг придбаної безготівкової валюти). Хоча це також повинно збільшити й пропозицію валюти.
  2. Негативні прогнози. Зокрема нещодавно в ЗМІ поширилася інформація, що у макроекономічному прогнозі Мінекономіки на 2023 рік закладено курс у 50 гривень за долар.
  3. Сезонний всплеск інтересу до валюти, у тому числі через відновлення експорту. Та в поточному році ця тенденція менш виражена через війну.
  4. Погані новини з фронту. Це може підвищити спекулятивний тиск на гривню в будь-який момент, створюючи таким чином ризики для додаткового девальваційного тиску.
  5. На курс впливатимуть закупівлі газу. "Щоб Україна спромоглася пройти опалювальний сезон, необхідно закупити на зовнішньому ринку близько 3 мільярдів кубометрів "блакитного палива". Можливо, ці обсяги буде поставлено нашій країні за програмою грантової допомоги. У такому випадку вплив на валютний ринок буде несуттєвим", - зазначає аналітик RoboForex Андрій Гойлов.
  6. Валютні інтервенції НБУ. За словами Гойлова, з високою ймовірністю регулятор продовжить і надалі знижувати офіційний курс української нацвалюти, щоб сальдо активних операцій Нацбанку (різниця між обсягами купівлі та продажу валют) стало позитивним.
  7. Емісія гривні. З 24 лютого по 30 серпня 2022 року НБУ "надрукував" 285 мільярдів гривень для компенсації доходів держбюджету України, що впали.

З початку року НБУ придбав на ринку $3,74 млрд і 111 млн євро, а продав $16,18 млрд і 1,8 млрд євро. З початку війни купівля валюти склала $2,4 млрд і 111 млн євро, а продаж - $13,4 млрд і 1,8 млрд євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі