Курс валют: банкіри пояснили зимовий дефіцит готівкових доларів

Поділитися
Попит був вищим, ніж пропозиція.

Українські банки цієї зими зіткнулися зі значним дефіцитом доларових банкнот через зростання попиту, що в свою чергу спровокувало зростання валютного курсу. Про це заявили банкіри, повідомляє "Фінансовий клуб".

Дефіцит готівки

Взимку почав стрімко зростати курс долара і люди активно скуповували готівку. При цьому імпортери валюти робили напередодні кінця року додаткові запаси, але їх виявилося недостатньо.

"Був певний тиск з боку фізичних осіб. Він виник, зокрема, і через брак готівкової валюти в банківській системі. Ми це бачили і по своєму банку, і по банкам-партнерам, які є основними операторами готівкової валюти", - розповів начальник управління. казначейства Сенс Банку Олександр Куцовський.

Це створило додатковий тиск і на курс.

Українці стали більше купувати євро

Коли в касах банків не вистачало доларів, українці купували більше євро.

"За нашими клієнтами – фізичними особами ми досягли паритету в обсягах купівлі долара та євро. Хоча раніше клієнти здебільшого купували долар. Зараз паритет. Чим більше наша економіка інтегрується до ЄС, тим більше інтересу буде саме до євро", – наголосив заступник голови. правління ТАСкомбанку Олександр Заєць.

За словами банкірів, як тільки українці побачили, що валютної готівки в касах стало достатньо, можна купувати валюту в потрібному обсязі, а курс стоїть на місці і перестав зростати, відразу попит на готівкову валюту знизився.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі