Курс рубля "лихоманить" - то падає, то зміцнюється

Поділитися
Курс рубля © Alexey Venediktov / instagram.com
Російська валюта то падає, то зміцнюється. У середу курс вже падав до 72,7 за долар і 92 за євро.

3лихоманить на початку біржової сесії в середу, 17 грудня, - його негативна динаміка переривалася різким відновленням, в якому учасники ринку не виключають і руку ЦБ, але також допускають і поява продажу експортної виручки під сплату податків.

Долар США розрахунками "завтра" оцінювався в 67,99 рубля до 09:40 за київським часом, що на 0,6% вище попереднього закриття.

Пара євро/рубль розрахунками "завтра" до цього часу торгувалася поблизу позначки 84,99, що на 0,2% нижче попереднього закриття. Бівалютний кошик оцінюється в 75,61 рубля.

На початку дня долар підростав до 72,70, євро - до 92,20, а потім вони падали до 65,85 і 82,66 відповідно, пише Reuters.

"Зміцнення рубля на рівному місці виглядає штучним, так що це може бути ЦБ, хоча 100%-відсоткової гарантії я б не дав. Це так само може бути і який небудь залітний експортер, якого влада "умовили" продатися, але обсяги-то все одно маленькі", - сказав дилер великого російського банку.

У цілому ж котирування залишаються далеко від вчорашніх екстремальних мінімумів - ринок чекає кроків російських регуляторів для стабілізації ситуації з валютними курсами при одночасному збереженні макроекономічних і геополітичних чинників тиску на рубль.

Центробанк різко підвищив ключову процентну ставку до 17% річних, однак це не завадило рублю вчора впасти до екстремальних значень за 100 євро і 80 за долар. Підсумкові втрати рубля знизилися після запевнення фінансових влади, що варіанти валютного контролю та обмеження на руху капіталів не обговорюються.

Поточні значення еталонних нафтових сортів - $ 59,57 (-0,$ 44 з початку дня) за барель Brent і $ 55,29 (-$ 0,60) - за WTI.

Рубль з 27 листопада неодноразово оновлював абсолютні мінімуми після рішення ОПЕК не скорочувати видобуток нафти, яке прискорило спадну динаміку нафтових котирувань.

Несприятливим для рубля фактором, крім дешевої нафти, залишається дефіцит валюти з-за закритих зарубіжних джерел валютної ліквідності, тоді як російським корпораціям і банкам в грудні треба погасити мільярдів і близько $ 120 мільярдів у наступному році, за оцінкою Центробанку.

"загалом, цілком можна припустити, що рубль вчора досяг мінімумів, нижче яких опускатися не буде: підвищення ключової ставки зробило рубль однією з найбільш високоприбуткових валют в світі, в той час як темпи зростання індексу споживчих цін до кінця 2015 року, ймовірно, залишаться нижче 10 відсотків", - вважають аналітики банку ВТБ Капітал.

На їхню думку, рубль зараз недооцінений, а стабілізації валютного ринку може сприяти період сплати податків (почався 15 грудня), проте головним ризиком зараз вони називають підвищений попит на іноземну валюту з боку населення, який може продовжити чинити тиск на ринок".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі