Немає підстав для суттєвого просідання готівкового курсу гривні до кінця 2023 року. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю "Українським Новинам".
«Я ніколи не передрікаю курс, але з огляду на всі обставини, які я сказав, я не бачу підстав до кінця року для суттєвого просідання готівкового курсу гривні», — пояснив він.
Він назвав чинники, що впливають на гривню:
- рішення, прийняті у 2022 році НБУ та урядом, наприклад, поновлення оподаткування імпорту, скасування постанови про перелік товарів критичного імпорту, спеціальні депозитні продукти для населення;
- валютні обмеження діють у меншому обсязі, але продовжують діяти;
- одержання безпрецедентно високої допомоги від партнерів.
Гетьманцев повідомив, що падіння експортної виручки в останні місяці відбулося через ембарго у постачанні частини аграрної продукції до сусідніх країн ЄС та штучних перешкод у роботі зернового коридору.
На його думку, враховуючи невизначені подальші перспективи зернового коридору, можливе подальше зменшення експортної виручки.
«Водночас зменшення експортної виручки збалансувалося скороченням імпорту, яке ми бачимо. Наприклад, щодо закордонних витрат українців, які вимушено виїхали з України, та скорочення дефіциту торгівлі послугами. Знову ж таки велику роль для збалансування грає ритмічне надходження фінансування від партнерів. Тож ніякої катастрофи немає», — додав він.
Раніше повідомлялося, що середній офіційний курс долара в Україні за кінцевими результатами 2024 року становитиме 41,8 грн. за долар, а до кінця року він зросте до 43 гривень за долар. Такий прогноз зробив директор з інвестицій та голова департаменту R&D у Capital Times Артем Щербіна на конференції з інвестицій Invest Talk Summit, додавши, що у 2025 році гривня продовжить слабшати.