Курс гривні за "індексом Біг-Мака" становить 7,3 за долар - The Economist

Поділитися
Курс гривні за "індексом Біг-Мака" становить 7,3 за долар - The Economist Курс гривні за "індексом бігмака" становить 7,3 за долар © Андрій Товстиженко, DT.UA
Гривня займає третє місце серед недооцінених валют світу.

Згідно з "індексом Біг-Мака", долар США має коштувати не 23,35 гривні, а всього лише 7,3 гривні.

Таким чином, курс української валюти недооцінений на 68,7%, інформує британське видання The Economist з посиланням на дані оновленого "індексу Біг-Мака".

У матеріалі зазначається, що гривня займає третє місце серед недооцінених валют світу. Перше і другі місця експерти присудили венесуельському болівару та російському рублю.

У США Біг-Мак коштує 4,93 долара, а у Венесуелі в доларовому еквіваленті його ціна становить 0,66 долара. Отже, венесуельська валюта недооцінена на 86,5% і курс долар повинен бути не 198,7, а лише 26,77 болівара.

В Російській Федерації ціна Біг-Мака становить 114 рублів або 1,53 долара. Це означає, що російський рубль недооцінений на 69%: згідно з "індексом Біг-Мака" за 1 долар повинні давати не близько 75 російських рублів, а більш ніж втричі менше - 23,1 рубля.

У топ-5 найбільш недооцінених валют включений південноафриканський ранд і малайзійський рінггіт. А ось до найбільш переоціненої валюти зарахували швейцарський франк (30,7%), шведску крону (6,1%) і норвезьку крону (5,8%).

Відзначимо, "індекс Біг-Мака" був розроблений The Economist у 1986 році. Методологія розрахунку індексу базується на теорії паритету купівельної спроможності (ПКС), за якої валютний курс повинен зрівнювати вартість кошика товарів ( в даному випадку бургера) в різних країнах. Варто зазначити, що так звана "бургерноміка" ніколи не виступала в ролі точного датчика купівельної спроможності валюти, а була лише інструментом для спрощення теорії обмінного курсу. У той же час, "індекс Біг-Мака" - де-факто міжнародний стандарт, який включено в ряд економічних підручників.

Напередодні повідомлялося, що агентство Bloomberg назвало 10 найгірших економік світу в 2016 році. Аналітики агентства прокоментували стуацию з українською економікою, хоча в топ-10 антирейтингу вона і не потрапила.

"Навіть з очікуваним зростанням ВВП у цьому році на 1,2 % Україна, країна з дуже поганими економічними показниками минулого року, все ще знаходиться в небезпеці", - йдеться в прогнозі агентства.

Раніше міністр фінансів України Наталія Яресько повідомила, що в проекті держбюджету на 2016 рік закладений середній курс гривні до долара на рівні 24,1 грн/долар.

До цього в НБУ заявили, що ослаблення курсу гривні на ринку з 21,05 грн/$ до 22,5 грн/$ було тимчасовим, і було викликано нерівномірним надходженням валютної виручки. Нацбанк підкреслює, що коливання в межах 21-23 грн/$ - це нормально.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі