Курс гривні найближчим часом залишиться під тиском - банкіри

Поділитися
Курс гривні найближчим часом залишиться під тиском - банкіри Національна валюта найближчим часом залишиться під девальваційним тиском © Андрій Товстиженко, DT.UA
Фінансисти вважають, що регулятор здатний утримувати гривню від глибокої девальвації.

Найближчим часом курс національної валюти буде залишатися під тиском, але НБУ здатний утримати курс від глибокої девальвації. Таку думку висловили банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"У найближчій перспективі не варто очікувати, що ситуація на українському міжбанківському ринку може кардинально змінитися. Коливання на міжбанку будуть перебувати в районі 25 грн/дол. За умови більш серйозних девальваційних процесів, думаю, регулятор підтримає курс гривні своїми валютними аукціонами. Монетарна політика Нацбанку впродовж всього 2015 року вже змогла довести свою ефективність", - заявив заступник голови правління банку "Кредит Дніпро" Сергій Волков.

Він вважає, що стабілізація ситуації на валютному ринку може початися в результаті відновлення бізнес-активності експортерів та після можливого виділення Україні кредитного траншу МВФ, що дозволить наростити міжнародні резерви.

Волков додав, що девальваційний тиск на гривню зараз обумовлено сезонними трендами.

"Активність основних українських експортерів взимку знижується. Зокрема, мова йде про агротрейдерів і металургійні компанії. Основні операції були завершені восени і активізуються лише навесні-влітку. У зв'язку з цим у січні-лютому пропозиція валюти на безготівковому ринку знижується, у той час як попит залишається досить високим за необхідності купувати енергоресурси в опалювальний період. Є також і зовнішньоекономічні фактори, які впливають на курс американської валюти. Останнім часом спостерігається зростання курсу долара по відношенню до більшості світових валют в зв'язку з тим, під час недавніх потрясінь на світових фінансових ринках міжнародні інвестори воліли вкладати саме в американські цінні папери і валюту, яка, як і раніше, залишається найнадійнішою в світі", - сказав банкір.

У свою чергу головний економіст відділу стратегічного планування "Укрсоцбанку" Андрій Приходько також вважає, що девальваційний тренд курсу гривні обумовлено, перш за все, негативним глобальним макроекономічним фоном.

Читайте також: Курс гривні на міжбанку знизився до 25,2 грн/долар

"Падіння цін на сировинні товари і відтік капіталу з ринків, що розвиваються викликав девальвацію більшості валют країн. У четвертому кварталі 2015 року суттєво впали експортні ціни на металопрокат та залізну руду. Світові ціни на зернові та олійні скоротилися не так значно, але з іншого боку у цьому сезонний урожай кукурудзи, нашої основної експортної культури, скоротився майже на 20%. Таким чином, зростання експортної виручки на початку 2016 року буде обмежене, в той час як закупівля енергоносіїв в цей період на піку, тим більше з огляду на більш холодну зиму в цьому році порівняно з 2015 роком", - сказав він.

Приходько висловив думку, що регулятор застосовує достатньої ефективний комплекс заходів для стримування курсу нацвалюти від більш глибокої девальвації.

У той же час перший заступник голови правління "Промінвестбанку" В'ячеслав Юткін вважає, що без підтримки гривні Нацбанком курс може найближчим часом знизитися до рівня, близького до 26 грн/дол.

"Рівень курсу в разі інтервенцій регулятора повернеться до позначки 25 грн/дол., в іншому випадку буде прагнути наблизитися до 26 грн/дол.", - сказав він.

Юткін прогнозує, що девальваційний тренд збережеться до тих пір, поки ринок не отримає позитивні сигнали: відновлення міжнародного фінансування та поліпшення зовнішньої кон'юнктури для українського експорту.

Раніше банкіри прогнозували, що офіційний курс національної валюти знизиться до 24-25 грн/$ на тлі негативних зовнішніх і внутрішніх факторів.

Напередодні НБУ опустив офіційний курс гривні нижче 25 за долар.

Заявляючи про гнучкий валютний курс, на практиці НБУ здійснює політику його фіксації на певному рівні або в невеликому діапазоні. При цьому Нацбанк не бере жодних зобов'язань щодо його утримання або подальшої його динаміки в майбутньому, заявив ZN.UA екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило. Детальніше про монетарну політику НБУ читайте у статті "Девальвація очікувань".

Історичний мінімум офіційної гривні на рівні 30,0101 грн/дол. було зафіксовано 26 лютого 2015 року.

Про деталі найпотужнішої валютної кризи, що охопила Україну в лютому 2015 року, читайте в матеріалі Василя Пасочника і Юрія Сколотяного "Гривня: хто винен і що робити? Консиліум" для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі