Курченко розповів, як заробив свій багатомільйонний капітал

Поділитися
Курченко розповів, як заробив свій багатомільйонний капітал Курченко сам придумав, як можна швидко розбагатіти © Володимира ЧОПЕНКО
Бізнесмен вважає секретом свого успіху те, що вже більше 10 років займається тільки одним напрямком, а початковий капітал заробив на дуже успішному перепродажу нерухомості і позикових грошах. Ще Курченко не вірить у поширення хабарів на митниці і поганий бізнес-клімат.

"Нью-олігарх" Сергій Курченко розповів, що у свої 27 років володіє бізнесом з оборотом у сотні мільйонів доларів завдяки власній кмітливості. Про це він розповів в інтерв'ю журналу "Корреспондент".

Відповідаючи на запитання, як настільки молодій людині (Сергієві Курченку 27 років) вдалося вийти на такий високий рівень, Курченко відразу ж порівняв себе з такими бізнесменами, як Михайло Прохоров, Роман Абрамович, Петро Порошенко та Костянтин Жеваго, які, за його твердженням, в такі ж роки домоглися чималих успіхів.

"Як це вийшло у мене? Я почав працювати кур'єром у 15 років в компанії Експогаз. Компанія займалася газом, мережею заправок, встановленням газового обладнання. З 16 до 20 років я був менеджером з продажу. Тобто 11 років правильно, активно, системно займався роботою. Потім придумав займатися оптом, до цього в Експогазі такого напрямку не було. Потім я став заступником директора, який курирував роздріб і гуртові продажі", - розповідає свою історію він.

Говорячи про свій перший капітал, який Курченко сколотив у віці 20 років на ринку нерухомості, він пояснив, що в той час нерухомість зростала в ціні на 200-300% на рік.

"Банки кредитували всіх. Тоді звичайний позичальник, як я, міг брати кредити навіть під 7-8%. Це сприяло зростанню цін на нерухомість, тому що всі стали брати кредити. Харків був таким містом, у якому, з одного боку, недорога нерухомість, з іншого - досить високий рівень життя. Земля була недооцінена. У Києві це було неможливо. Київ був більш просунутим, і тут розуміли реальну вартість нерухомості і землі", - відзначив він.

Продовжуючи розповідати про свою кар'єру, власник ВЕТЕК зазначив, що, почавши торгувати нафтопродуктами, зрозумів, що оборотів, які є в Експогазу, він може домогтися самостійно.

"Я добре розлучився з господарем Експогазу Ігорем Гуменним. Років чотири тому я купив цю компанію за дуже невелику суму. Торгував гуртом зрідженим газом і нафтопродуктами. Ринок зрідженого газу - він не такий вже і великий, на місяць 60 тис. т. У грошах це $ 60 млн. У ті часи я продавав 5 тис. т - це в обороті $ 5 млн. Зароблене вкладав в оборотку нафтопродуктів. Плюс вибудовував відносини з банками, і тоді мені було зрозуміло, що можливість залучати гроші - це суттєвий інструмент для заробітку" , - цитує Курченка "Корреспондент".

Він зазначив, що все, що заробляв на нерухомості, вкладав у нафтопродукти, і починав з капіталом у $ 200 тис., заробленими у Експогазі і частково взятим в кредит. Пояснюючи, як до 2008-го року йому вдалося досягти оборотів у $ 300 млн, Курченко пояснив, що оборот продажів нафтопродуктів - 20 тис. т на місяць, і в грошах це $ 20 млн. Крім того, з часом виникли різні додаткові бізнеси - біржі, логістичні компанії тощо.

"У трейдера дохідність займає близько 3% від обороту. Відповідно річна дохідність - близько $ 9-10 млн. Україна нафтопродуктів практично не виробляє, особливо в останні три роки. Є тільки одна система, яка виробляє, - це Укрнафта Ігоря Коломойського, яка видобуває 200 тис. т, переробляє їх і через свої 1,5 тис. заправок продає. Все! Все інше - це імпорт", - додав він.

Він допустив, що секрет його успіху може полягати в тому, що всі 11 років він займався одним напрямком. Коментуючи скарги багатьох підприємців на бізнес-клімат в країні, Курченко сказав, що в Україні є плюси і мінуси для бізнесу. Говорячи про те, чи доводиться платити на Митниці хабарі, Курченко сказав, що завозить нафтопродукти вже вісім-дев'ять років, і у нього немає в цьому необхідності.

"Я припускаю, що масових хабарів, того, про що вам розповідають, немає. Якісь суб'єкти хочуть щось заощадити, завести не ту якість, поміняти код, вказати не ту кількість тощо. І в цьому разі митниця висуває якісь вимоги. Вони [імпортери] пропонують цю проблему вирішити. Митниця відмовляється, і ті говорять, що у них вимагають гроші", - зазначив він.

Як відомо, Сергій Курченко є головою ради директорів групи "ВЕТЕК" (раніше - "Газ Україна-2009"). Група спеціалізується на торгівлі скрапленим та природним газом, нафтопродуктами та товарами для нафтогазової галузі, експлуатує близько 150 АЗС.

За даними ЗМІ, засновником головних структур групи "ВЕТЕК" виступив невідомий бізнесмен Андрій Кошель. За останні півроку Україна дізналася, що Курченко купив спочатку футбольний клуб "Металіст" у бізнесмена Олександра Ярославського, потім Одеський НПЗ у російського гіганта "ЛУКОЙЛ", а також мережу газових АЗС в Німеччині. При цьому сума кожного придбання, за оцінками експертів, перевищувала сотні мільйонів доларів.

Нещодавно депутат Юрій Сиротюк направив депутатський запит на ім'я генпрокурора Віктора Пшонки та глави СБУ Олександра Якименка, в якому йшлося про те, що син генпрокурора Віктора Пшонки "кришує" діяльність компанії Курченка "Газ Україна-2009", яка здійснює контрабанду бензину і монополізує ринок. Пізніше депутат від Партії регіонів Артем Пшонка (син генпрокурора) заявив про непричетність до діяльності компанії "Газ Україна-2009". !zn

Читайте також:

Курченко і його ВЕТЕК поки не мають наміру купувати медіа-активи

Арбузов каже, що не має відносин з сином Януковича

zn
zn
Клименко про Арбузова і сина Януковича: "Вони відчувають біль держави"

"Репортери без кордонів" прогнозують зміцнення позицій "Сім'ї" в медіа-просторі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі