Купівля валюти на умовах "форвард" у березні рекордно зросла

Поділитися
Купівля валюти на умовах © НБУ / Flickr
Продажі валюти росли через валютні коливання.

Клієнти українських банків у березні поточного року купили на умовах "форвард" (взаємовигідного договору між продавцем і покупцем) еквівалент $ 508,7 млн. Це у 3,7 рази більше попереднього рекорду, який був зафіксований у лютому 2019 року

Згідно з даними Нацбанку, в окремі дні обсяги "форвардів" на купівлю валюти досягали $ 50-77 млн, або 10-13% від усіх обсягів торгів, а в цілому по місяцю їх частка склала 6,5% порівняно з 1,9% у лютому і 1% у січні цього року.

НБУ уточнив, що обсяги продажу валюти на умовах "форвард" в умовах її зміцнення в березні впали до $ 1,5 млн з $ 15,5 млн у лютому і $ 128,8 млн в січні.

В цілому за 2019 рік обсяг купівлі валюти на умовах "форвард" склали $ 812,6 млн, або 1,4% від загального обсягу, а продажу – відповідно $ 762,6 млн, або 1,1%.

Раніше кілька тижнів гривня дешевшала на тлі коронавірусу та введеного карантину. НБУ намагається стримувати валютні коливання і час від часу продає валюту на міжбанку. Хоча минулого тижня НБУ не продавав валюту, а навпаки купував. За тиждень регулятор купив понад $ 100 млн.

Нацбанк у період з 16 до 20 березня продав на міжбанківському валютному ринку в підтримку гривні $ 1,088 млрд. За період з 9 до 13 березня продаж валюти склав $ 981,60 млн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі