Купівельна спроможність гривні за 22 роки впала у 14 разів - НБУ

Поділитися
Купівельна спроможність гривні за 22 роки впала у 14 разів - НБУ © Нацбанк України / Flickr
Частка монет номіналом 1-10 коп. в обігу становить 73,4%.

Купівельна здатність гривні знизилася в 14 разів з моменту її введення в 1996 році – зараз купівельну спроможність банкноти 1 гривня можна порівняти з 7 копійками в 90-х роках. Про це повідомив директор департаменту грошового обігу Національного банку України (НБУ) Віктор Зайвенко, пише FinClub.

"З часу проведення грошової реформи банкнотний ряд в Україні поповнився номіналами нових банкнот. Зараз він є надмірним і не повністю відповідає змінам, які відбулися в країні за цей час. Збільшення кількості номіналів збільшує витрати на їх обіг. Порівняно з 1996 роком купівельна здатність банкноти 1 гривня зараз становить 7 коп., 2 грн - 14 коп, 5 грн - 36 коп., 10 грн - 71 коп", - зазначив Віктор Зайвенко.

За його словами, частка монет номіналом 1-10 коп. в обігу становить 73,4% від всіх монет, тоді як монет номіналом 25 коп. – 13,3%.

Повідомлялося, що з 1 липня Нацбанк припиняє випуск в готівковий обіг монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. При цьому монети дрібного номіналу, введені в оборот раніше, в подальшому будуть використовуватися як засіб платежу.

27 квітня Нацбанк ввів в обіг нові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні. Також очікується, що за 1 і 2 гривнями в обіг будуть введені монети 5 і 10 гривень, однак рішення про їх випуск ще не прийнято.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі