Троє петербуржців, яких пов'язують з кримінальним світом і оточенням президента РФ Путіна, також пов'язані з компанією, яка з початку 2000-их років є основним постачальником газу з Туркменії в Україну. Мова йде про компанію Eural Trans Gas. Про це йдеться в статті видання "Дождь".
Так у 2001 році "Газпром" уклав контракт з компанією " Eural Trans Gas на перепродаж туркменського газу в Україну по газпромівських труб.
Передбачалося, що "Газпром" повинен був стати співзасновником ETG, але потім газовий монополіст відмовився від цієї ідеї.
Частка Eural Trans Gas у постачаннях імпортного газу в Україну була навіть більше, ніж у "Газпрому" - 57% проти 43%.
Компанію створили в 2002 році троє громадян Румунії та ізраїльтянин, який називав себе адвокатом Семена Могилевича - російсько-українського бізнесмена і авторитету, який входив до десятки найбільш розшукуваних ФБР злочинців.
Потім власником компанії став український олігарх Дмитро Фірташ.
Повідомляється, що документально ланцюжок до нього не вів - власниками 70% акцій ETG були якісь громадянки Кіпру - через належні їм компанії Dema Trustees і Dema Nominees.
Як з'ясувало видання, до компанії Eural Trans Gas мають відношення троє авторитетних петербуржців - Ілля Трабер, Сергій Васильєв і Дмитро Скигін, - яких пов'язують і з кримінальним світом, і з оточенням Володимира Путіна.
Dema Trustees і Dema Nominees опосередковано володіють часткою у Петербурзькому нафтовому терміналі - одному з найбільших на Балтиці, за яким стоять фігури Трабера, Васильєва і Скигина.
Саме вони, за версією видання, були бенефіціарами посередника Eural Trans Gas, а не Фірташ.
Не виключено, що потім вони могли бути пов'язані і з RosUkrEnergo, яка зайняла місце ETG в транзиті.
Нинішній глава "Газпрому" Олексій Міллер у свій час був директором з інвестицій в компанії Трабера "ОБИП".
Повідомляється, що компанії, пов'язані з пітерськими авторитетами, і зараз мають бізнес в Україні.
Наприклад, Suzel Enterprises Limited, що належить формально якійсь жительці Кіпру, стоїть за компаніями Скигина-молодшого разом з ще однією кіпрською компанією - Heico Ventures Limited.
З'ясувалося, що ці дві компанії опосередковано володіють часткою в одній з найбільших газодобувних компаній України - "Карпатигаз".
Вона займається видобутком газу в партнерстві з дочкою "Нафтогазу України" - "Укргазвидобування". "Карпатигаз" видобуває з її свердловин понад 700 млн кубометрів на рік.
Компанією "Карпатигаз" на 100% володіє Misen Enterprises AB, її половиною акцій у свою чергу розпоряджається шведська Misen Energy AB.
При цьому велика частина Misen Energy насправді належить кіпрським офшорам. Так, 29,6% акцій компанії Misen Energy AB належить кіпрській Norchamo Ltd, якою володіють Heico Ventures Limited і Suzel Enterprises Limited.
Повідомлялося, що Україну не влаштує пропозицію "Газпрому" по транзиту 10-15 млрд куб. м газу в рік з 2020 року, оскільки прокачування такого несуттєвого обсягу збиткова.
Раніше "Газпром" заявив, що може зберегти транзит газу через Україну в розмірі 10-15 млрд куб. м в рік, якщо українська сторона доведе "Газпрому" економічну доцільність нового контракту.
5 березня "Газпром" заявив, що направив "Нафтогазу" повідомлення про початок розірвання контрактів в суді.