Кремлю не вдалося змусити держкомпанії віддати половину доходу державі – FT

Поділитися
Кремлю не вдалося змусити держкомпанії віддати половину доходу державі – FT "Газпром" відмовився віддавати 50% доходу владі.
Великі енергетичні компанії зі зв'язками в уряді добилися права не збільшувати радикально виплати дивідендів.

Влада 3 намагалася залатати дірки в державному бюджеті за рахунок великих компаній, контрольний пакет яких в руках уряду. План полягав у тому, щоб змусити їх радикально збільшити суми дивідендів. Але ця спроба провалилася.

Про це пише видання Financial Times, нагадуючи, що прем'єр-міністр Дмитро Медведєв підписав розпорядження, яким зобов'язав 8 держкомпаній, серед яких і "Газпром", віддати 50% свого доходу за 2015 рік державі.

Але великі компанії успішно пролобіювали можливість лишати собі прибуток і лише трохи збільшити виплати уряду. Зокрема, "Газпром" погодився передати в якості дивідендів 23,7% його чистого прибутку. "Транснефть" також намагається добитися зменшення суми дивідендів, які вимагає уряд.

Цей факт вказує на великі можливості компаній відстоювати свої інтереси і сперечатися з державою. Таким чином, Кремль не зміг добитися своєї головної мети: отримати від великих компаній додатково до 100 мільярдів рублів.

РАніше видання Financial Times писало, що Кремль наказав держкомпаніям Росії віддати половину зароблених грошей. І через таке збільшення виплат державі всім цим компаніям доведеться серйозно скоротити свої витрати.

Тим часом, Кремль навіть не думає відмовлятися від деяких витрат, які виснажують російську економіку. Зокрема, українська розвідка повідомляє, що Росія платить терористам в Донбасі з держбюджету. На початку квітня Москва виділила на це 800 мільйонів рублів. На початку жовтня міністр фінансів РФ Антон Силуанов сказав, що після "ситих" років в Росії настав період "худих".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі