За підсумками першого півряччя поточного року загальний обсяг виданих росіянам кредитів уперше сягнув 37 трлн рублів (268 мільярдів доларів). Тобто зростання становить 10% у порівнянні з показником на початок року. Про це пише The Moscow Times з посиланням на дані Центробанку Росії.
Для порівняння, в 2023 році зростання було трохи меншим — на 9,5% або на 2,6 трильйона рублів, хоча відсотки за кредитами тоді були значно нижчими. У першій половині 2023 року ключова ставка складала 7,5%, тоді як у 2024 році вона підвищилася до 16%.
Зазначається, що зростання цього року забезпечили іпотечні кредити, які збільшилися на 1,7 трильйона рублів. Це пов'язано з дією державних програм, ставки за якими не залежать від змін ключової ставки. Особливо великий попит на пільгову іпотеку спостерігався у травні-червні, оскільки люди поспішали отримати кредити до завершення програми 1 липня.
Також в країні досить швидко зростає незабезпечене кредитування. За перше півріччя 2024 року таких кредитів було видано на 1,3 трильйона рублів. Помітний обсяг кредитів у цей період припав й на кредитні картки, ставки за якими менш залежні від ключової ставки.
Повідомлялось, що "холодна війна" між РФ та США розпочалася. Так, США в червні встановили антирекорд щодо падіння закупівлі російських товарів. Загалом придбали продукції на суму $186,7 млн. До цього імпорт нижчий за вказаний рівень був в січні 1996 року ($183,5 млн).