Кредит ЄБРР: у БЕБ не зрозуміли, як невигідні умови будуть підвищувати інвестпривабливість Ощадбанку

Поділитися
Кредит ЄБРР: у БЕБ не зрозуміли, як невигідні умови будуть підвищувати інвестпривабливість Ощадбанку © Дмитро Романюк/Comments.ua
БЕБ рекомендує провести всебічний аналіз запропонованої ЄБРР угоди, а також внести корективи до її умов.

Укладання кредитної угоди між Ощадбанком та ЄБРР не має економічного обґрунтування, невигідно банку та має деякі ризики, що можуть заподіяти економічної шкоди державі. Про це йдеться у відповіді Бюро економічної безпеки на запит "Інтерфакс-Україна".

У матеріалах, якими Бюро проілюструвало свою позицію, зазначається, що, по-перше, вартість кредиту становитиме 7% річних на початку угоди, з можливим коливанням від 5% до 19%, хоча Ощадбанк має достатні ресурси для забезпечення своєї основної діяльності.

По-друге, надані ЄБРР кошти протягом 24 місяців мають бути повністю використані на кредитування малого та середнього бізнесу. Проте наразі ставки кредитування у валюті встановлені нижче або на тому ж рівні, що й вартість кредиту ЄБРР, зазначає БЕБ.

Бюро економічної безпеки наголошує на тому, що не бачить жодної потреби у залученні державним Ощадбанком кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку, та вважає цей кредит невигідним банку.

"Готівкових ресурсів достатньо для забезпечення основної діяльності Ощадбанку. ЄБРР не буде зобов'язаний конвертувати інвестовані кошти в капітал Ощадбанку навіть при виконанні всіх умов угоди. Укладання кредитної угоди не має економічного обґрунтування і невигідно Ощадбанку", – йдеться у відповіді Бюро.

БЕБ рекомендує провести всебічний аналіз запропонованої ЄБРР угоди, а також внести корективи до її умов.

У БЕБ також зазначили, що аналітики Бюро при аналізі мандатної угоди виявили "деякі ризики та передумови заподіяння шкоди економічній безпеці України, які можуть виникнути у процесі приватизації Ощадбанку відповідно до основ стратегічного реформування державного банківського сектору".

Як відомо, Мінфін хоче взяти у ЄБРР через Ощадбанк кредит в 100 мільйонів євро. Міністерство розглядає це як суттєвий крок до приватизації Ощадбанку. Залучення міжнародної фінансової організації як міноритарного акціонера сприятиме покращенню інвестиційної привабливості та підвищенню вартості банку з метою проведення майбутніх продажів.

У вересні 2021 року ЄБРР назвав умови для входження в капітал Ощадбанку. Зокрема, озвучив три умови для виділення державному Ощадбанку довгострокового фінансування з можливістю обміну боргу в акції банку:

  • узгодження з боку Кабміну стратегії розвитку Ощадбанку на 2021-2025 роки;
  • розробка і узгодження з Мінфіном плану приватизації і стратегії виходу держави з капіталу Ощадбанку;
  • оновлення, спільно з ЄБРР, програми трансформації Ощадбанку.

У жовтні 2021 року Ощадбанк та ЄБРР підписали мандатний лист щодо початку роботи над проєктом залучення довгострокового кредиту обсягом до 100 млн. євро.

Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів Ощадбанк у січні 2022 року займав 2-е місце (249,938 млрд грн) серед 71 банків України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі