Країни ЄС перебільшують свої втрати від санкцій проти Росії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Країни ЄС перебільшують свої втрати від санкцій проти Росії На біди від антиросійських санкцій найбільше скаржаться ті, хто постраждав найменше © РИА Новости
Однією з найбільших втрат був зрив продажу кораблів "Містраль", однак збитки були пом'якшені завдяки Єгипту.

Європейці схильні значно перебільшувати свої втрати від введених проти Росії санкцій і відповідного "продуктового" ембарго. При цьому часто називають не підтверджені фактами багатомільярдні суми, в які нерідко включають не тільки втрачену вигоду, але навіть показники зниження російського експорту в ту чи іншу країну, зараховуючи їх до власних втрат.

Про це пише ZN.UA у висновках до свого проекту "Викрадення Європи", в рамках якого була проаналізована залежність країн ЄС від Росії.

Не особливо розбираючись, що ж, власне, заборонив Євросоюз для продажу в РФ, європейські виробники стогнуть з приводу падіння продажів в Росії автомобілів і взуття, будматеріалів і хутра, одягу і парфумів, і навіть ювелірних прикрас.

Але ще раз нагадаємо, що під секторальні санкції ЄС проти РФ потрапили лише товари і технології військового та подвійного призначення, високотехнологічне обладнання для видобутку нафти в Арктиці, на глибоководному шельфі і для видобутку сланцевої нафти. Євросоюз також посилив обмеження на надання позик та інвестиційних послуг для ряду російських банків і компаній (в основному оборонних концернів).

Серед найбільш великих втрат з боку європейців можна назвати анулювання Парижем контракту на поставку Росії двох авіаносців "Містраль" та виплату компенсації в розмірі близько мільярда євро. Але, нагадаємо, після продажу авіаносців Єгипту втрати Франції зменшилися до 200-250 мільйонів євро.

Про свої ж збитки, як правило, голосніше за всіх заявляють країни, що постраждали від взаємних з Росією санкцій не найбільше, а то й менше інших. Про це, наприклад, говорять Іспанія, Італія, Кіпр.

Нагадаємо, що в 2015 році, коли експорт у РФ значно знизився у всіх держав ЄС, продажі в Росії цих країн на загальному тлі виглядали не так уже й погано. У той же час, найбільш постраждалі від російського ембарго Литва, Польща, Естонія не випинають свої проблеми і продовжують наполягати на збереженні антиросійських санкцій.

Детальніше про залежність країн Євросоюзу від Росії читайте у підсумках проекту ZN.UA "Викрадення Європи".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі