"Ризики подальшого уповільнення глобальної економіки підвищуються, - відзначає головний економіст МВФ Гіта Гопинат. – Торговельні бар'єри і посилення геополітичної напруженості, включаючи ризики, пов'язані з Brexit, можуть призвести до подальшого порушення ланцюжків постачань в глобальній економіці і підірвати довіру, інвестиції та її подальше зростання".
На думку МВФ, існуюча геополітична напруженість може негативно вплинути на прогнозоване зростання економіки в країнах з ринковою економікою і в зоні євро. Реалізація цих ризиків може привести до різкої зміни настроїв і посилити фінансову уразливість багатьох країн. Низька інфляція в країнах з розвиненими економіками буде додатково обмежувати їх ефективність.
"Політичними пріоритетами для країн повинні стати усунення торговельних бар'єрів, укладення довгострокові угоди і зниження градуса геополітичної напруженості, - зазначає Гіта Гопинат. – Ці заходи дозволять значно підвищити довіру реального сектора, омолодити інвестиції, зупинити спад у торгівлі та виробництві, прискоривши темпи зростання світової економіки.
Грошово-кредитна політика країн, на думку МВФ, не може вирішити всі виникаючі економічні проблеми, і повинна супроводжуватися фінансової та фіскальної підтримкою ринків. Незважаючи на те, що пом'якшення монетарної політики може стати стимулом для економічного зростання, не варто забувати і про ризики, які це пом'якшення може створювати. І головний економіст МВФ закликає країни приділити окрему увагу ефективності макропруденційних регулювання, а також проводити структурні реформи для підвищення продуктивності, поліпшення людського капіталу та гнучкості ринків праці.