Країнам ЄС вдалося нарощувати товарообіг з РФ, попри введене нею ембарго

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Країнам ЄС вдалося нарощувати товарообіг з РФ, попри введене нею ембарго Російське ембарго незавадило ЄС наростити товарообіг з РФ. Ілюстрація © twitter.com/GOSDEP1USA
В 2014 році принаймні три країни Європи змогли навіть збільшити свій експорт на російський ринок.

У 2014 році, коли Євросоюзом і Росією були введені взаємні обмеження в торгівлі, деяким державам ЄС все одно вдалося збільшити свій товарообіг з РФ.

Такі висновки ZN.UA робить у підсумках свого проекту "Викрадення Європи", в рамках якого були проаналізовані відносини країн ЄС з Росією і їхню взаємну залежність.

Згідно з даними російської Федеральної митної служби, в минулому році збільшити товарообіг з РФ змогли сім країн Євросоюзу: Бельгія (+ 8,8%), Данія (+ 23,2%), Латвія (+ 18,2%), Румунія (+ 0,2%) , Словенія (+ 2,5%), Хорватія (+ 12,4%) і Естонія (+ 10,6%).

Правда, тільки трьом з них вдалося збільшити власний експорт в Росію, а саме: Румунії - на 8%, Хорватії - на 7,5%, Естонії - на 104,8%. У плюсі ​​з експорту і Кіпр - на 2,1%, але у нього на 68,3% впав російський імпорт, тому загальний товарообіг з РФ в 2014 р знизився на 66,8% в порівнянні з 2013-м.

Європейські держави продають у Росію, головним чином, машини й устаткування, хімічну продукцію, засоби наземного транспорту, ядерні реактори та котли, фармацевтичну продукцію, сільськогосподарські та продовольчі товари, одяг і взуття, тобто в основному товари з високою доданою вартістю.

У той же час левову частку російського експорту в переважну більшість європейських країн займають енергоносії та інша сировинна продукція.

З іншого боку, у 2015 році торгівля з Росією просіла практично у всіх членів Євросоюзу. За десять місяців лише у Болгарії виріс взаємний товарообіг з РФ, та й то за рахунок збільшення російського імпорту, а не власного експорту в Росію.

Москва не втратила шанс позловтішатися і списала всі "втрати" Європи на взаємні санкції, а багато європейських товаровиробників, дивлячись на цифри своїх продажів в Росії, взялися бідкатися і закликати політиків до відновлення добрих відносин з РФ та скасування обмежувальних заходів.

Але якщо розібратися, то експорт у Росію впав навіть у тих країн, які не конфліктують з Кремлем і не вводять жодних санкцій. У Китаю, головного торгового партнера РФ, за десять місяців поточного року продажі в Росії впали на 32,4%, у Республіки Корея - на 50,7%, з Туреччиною (до листопадового інциденту зі збитим турками російським літаком торговельних обмежень між двома країнами не було) - на 37,9%, Таїландом - на 34,5%, Бразилією (з якої РФ збиралася завозити продукти замість заборонених європейських) - на 20%. Більше того, товарообіг з Росією у 2015 році скоротився навіть у Білорусі, Казахстану і Вірменії, які мають вільний доступ до російського ринку в рамках Євразійського союзу.

Таким чином, цілком очевидно, що санкції проти РФ і російське ембарго не стали головною причиною падіння експорту в Росію для більшості країн. Як би не намагалася змістити акценти російська пропаганда, але основними чинниками, що викликають значне зубожіння товарних потоків в РФ, стали зниження купівельної спроможності росіян, значна девальвація рубля, хворобливе для російського бюджету падіння світових цін на нафту і нереформованість російської економіки.

Детальніше про залежність країн Євросоюзу від Росії читайте у підсумках проекту ZN.UA "Викрадення Європи".

DT.UA

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі