Країни вичерпують резерви, але світова економіка не поспішає відновлюватися

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
З червня почалося відновлення глобальної економіки, але до зростання показників ще далеко.

Падіння світової економіки в першому і другому кварталах проходило в умовах пристосування до нових реалій, а починаючи з червня дійсно почалося відновлення. У третьому кварталі був зафіксований стрибок в США - різке зростання ВВП на 7,45% (33,1% рік до року). Причому після рекордного падіння в другому кварталі на 9% (33,4% рік до року) і 1,3% - в першому. Це обнадіює, але не переконує.

Зараз задіяні майже всі резерви, уряд дав в борг багато грошей підприємствам і надало безповоротні і поворотні фінанси домогосподарствам. Так, це спрацювало, але ситуація з обмеженнями активності наростає. Вже з початку третього кварталу паралельно з економічним відновленням почалося різке зростання кількості захворювань, а друга хвиля, яка передбачалася слабкіше першої, виявилася значно сильніше як за кількістю захворювань, так і по тяжкості наслідків.

Про це в своєму тексті для ZN.UA пишуть В.Панченко і Н.Резнікова.

Разом з тим система охорони здоров'я адаптується до ситуації: зокрема, в світі з'являються вакцини від COVID-19, крім того, комбінуються протоколи лікування з метою різкого зменшення летальних випадків, що дало позитивний ефект. Але, незважаючи на це, багато урядів (навіть ті, які протягом першої хвилі змогли провести свої держави через пандемію в режимі менших обмежень, а отже, і з меншою шкодою для економіки) почали оголошувати жорсткі обмежувальні заходи. Це, в свою чергу, вимагає посилення заходів протидії економічному спаду. Криза не закінчилася в червні, а розвернувся з новою силою, з'явився конкретний ризик дефолтів банківських установ, а за ними - урядів, такі стимули надавали. Банк міжнародних розрахунків охарактеризував пандемію як криза за своїм характером глобальний, що викликав фіскальної, монетарної та пруденційного реакцію, що перевищила ефекти світової фінансової кризи 2008-2009 років.

Додаткові заходи економічного стимулювання можуть знадобитися для збалансування конкуруючих потреб трьох кутів тристороннього партнерства: домогосподарств, підприємств, державних і місцевих органів влади. Вони вступають в серйозне протиріччя і в разі незбалансованих рішень можуть викликати соціальну напругу.

Глобальна економічна криза затягнеться - експерти

Детальніше читайте в тексті Володимира Панченка та Наталії Резникової «Світова економічна криза набирає обертів. Що ж робити?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі